„Liderzy” w Tarnowcu

Dodano: 06.07.2011
A A A
W niedzielę 3 lipca w Tarnowcu odbyła się impreza plenerowa „Liderzy są wśród nas”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nowa Galicja”. W imprezie promującej działania stowarzyszenia wziął udział Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.


W niedzielę 3 lipca w Tarnowcu odbyła się impreza plenerowa „Liderzy są wśród nas”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nowa Galicja”. W imprezie promującej działania stowarzyszenia wziął udział Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.

Lokalna Grupa Działania „Nowa Galicja” działa na obszarze pięciu gmin powiatu jasielskiego: Dębowca, Jasła, Kołaczyc, Tarnowca i Osieka Jasielskiego.

Działanie stowarzyszenia oparte jest na partnerstwie pomiędzy samorządami, lokalnymi stowarzyszeniami, przedsiębiorcami i osobami indywidualnymi, a jego celem jest wsparcie inicjatyw lokalnych poprzez programy i środki unijne.

- W każdej społeczności lokalnej są osoby mające pomysły na aktywność w danej sferze życia. Bez względu na to czy jest to zespół muzyczny, czy producent wyrobów regionalnych, ważne jest, aby jego potencjał i aktywność została doceniona i rozwinięta – podkreślił Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło.


Podczas niedzielnej imprezy w Tarnowcu można było podziwiać prace lokalnych twórców i rzemieślników (malarstwo, rzeźba, haft, bibułkarstwo itp.) reprezentowali się lokalni pszczelarze, winiarze i szkółki konne. Rozstrzygnięto konkursy na najlepszą potrawę tradycyjną, najciekawsze stoisko i wręczono nagrodę dla najlepszej kapeli. Gminę Jasło reprezentowali -  w konkursie na najlepszą potrawę tradycyjną KGW z Niepli i KGW z Osobnicy, które otrzymały wyróżnienia , w konkursie kapel ludowych Kapela Ludowa „Trzcinicoki”, która otrzymała nagrodę  i Kapela Ludowa „Szebnianie”. W konkursie na najciekawsze stoisko nagrodę otrzymało KGW z Osobnicy.

LGD „Nowa Galicja” jest jedną z 334 Lokalnych Grup Działania w Polsce. Jest to największa ilość LGD w całej Unii Europejskiej.   Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności