Karpacka Troja uruchamia rezerwację biletów

Dodano: 21.07.2011
A A A
Od środy, 20 lipca 2011 r., bilety wstępu do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy mogą rezerwować także turyści indywidualni. Dotychczas było to możliwe jedynie w przypadku grup zorganizowanych.


Od środy, 20 lipca 2011 r., bilety wstępu do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy mogą rezerwować także turyści indywidualni. Dotychczas było to możliwe jedynie w przypadku grup zorganizowanych.  

Decyzja ta podjęta została ze względu na ogromne zainteresowanie Karpacką Troją (zwłaszcza
w weekend oraz dzień wolny od opłat za zwiedzanie Skansenu) przekraczające maksymalną dzienną ilość osób, które Skansen jest w stanie przyjąć. Od dnia 20.07.2011 r. możliwa jest zatem telefoniczna rezerwacja biletów przez turystów indywidualnych. Rezerwacji można dokonywać od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-16.00 pod numerem telefonu 134405040 wew. 103.

Turyści wybierający się do Karpackiej Troi proszeni są o sprawdzanie dostępności miejsc oraz rezerwację biletów przed przyjazdem do Skansenu.
 
W chwili obecnej oprowadzanie po Skansenie odbywa się w grupach maks. 30 osobowych wpuszczanych najczęściej co pół godziny (jeśli w ciągu 30 minut nie zbierze się grupa min. 10 zwiedzających, wówczas wejście nastąpi o pełnej godzinie). Pierwszeństwo mają turyści, którzy dokonali wcześniejszej rezerwacji. Osoby, które jej nie dokonały będą mogły nabyć bilet na miejscu pod warunkiem, że wolne miejsca na dany dzień wciąż będą dostępne. Należy się jednak liczyć z tym, że w takim przypadku czas oczekiwania na wejście może wynieść nawet kilka godzin. W momencie wyczerpania się limitu biletów na dany dzień turyści nie posiadający rezerwacji nie będą wpuszczani.

Jednocześnie Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy pragną przeprosić te osoby, którym ze względu na nadmiar turystów dotychczas nie udało się zwiedzić Karpackiej Troi, jednakże ze względów bezpieczeństwa obiekt nie jest w stanie przyjąć więcej turystów niż określony dzienny limit. Organizatorzy zapewniają także, że cały czas starają się maksymalnie usprawnić system wejścia i rezerwacji biletów, tak aby pobyt w Skansenie był dla turystów naprawdę miłym doświadczeniem.

Muzeum Podkarpackie w KrośnieCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności