TWÓRCZE WAKACJE, czyli lato na wsi

Dodano: 09.08.2011
A A A
W ramach konkursu grantowego ,,Pożyteczne wakacje 2011” finansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi dwudziestoosobowa grupa dzieci z Trzcinicy, które w tym roku nie wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek, może w sposób atrakcyjny i ciekawy spędzić letnie popołudnia.


    Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  od 1 do 12 sierpnia br. realizują projekt ,,Twórcze wakacje, czyli lato na wsi”.
    W ramach konkursu grantowego ,,Pożyteczne wakacje 2011”  finansowanego przez Fundację Wspomagania Wsi dwudziestoosobowa grupa dzieci z Trzcinicy, które w tym  roku nie wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek, może w sposób atrakcyjny i ciekawy spędzić letnie popołudnia.
    Tegoroczne wakacje z biblioteką to m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia plastyczne, fotograficzne, plener malarski oraz gry i zabawy integracyjne, zabawy ruchowe z chustą KLANZA, a także atrakcyjne wycieczki i konkursy. 
    

    Właśnie dobiega końca pierwszy tydzień projektu.  Dzieci aktywnie spędziły czas  biorąc udział w warsztatach origami i bibułkarstwa. Mali artyści  mogli wykazać się dużą fantazją malując obrazki na szkle, bajkowe figurki z płyt mdf, a także lepiąc anioły z masy solnej.  
Niewątpliwie największą atrakcją  tygodnia była  wycieczka do  Łękawki, gdzie znajduje się mini park rozrywki - Ranczo w Dolinie. Słoneczna pogoda  i mnóstwo atrakcji sprawiły, że harcom i zabawom  nie było końca.  Dzieci miały do dyspozycji plac zabaw z trampolinami i zjeżdżalniami, a także kilka dmuchanych zamków.  Niezapomnianym przeżyciem były także  przejażdżki konne i  jazdy na quadach. Dopełnieniem wakacyjnej  wyprawy było wspólne pieczenie kiełbasek i  zwiedzanie znajdującego się na  Ranczu  mini zoo. 


    Drugi tydzień sierpnia również zapowiada się ciekawie. Warsztaty z decoupage, scrapbookingu, quillingu, wycieczka do Karpackiej Troi, plener malarski, a także liczne konkursy z nagrodami,  to tylko niektóre z ciekawych propozycji jakie przygotowali organizatorzy.


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności