Wójt Pankiewicz wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego

Dodano: 16.08.2011
A A A
Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim. W poniedziałek w Jaśle odbyły się główne uroczystości Święta Wojska Polskiego i 71. rocznicy Cudu nad Wisłą.


Stanisław Pankiewicz, wójt gminy Jasło złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Parku Miejskim. W poniedziałek w Jaśle odbyły się główne uroczystości Święta Wojska Polskiego i 71. rocznicy Cudu nad Wisłą.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się rano od złożenia kwiatów pod tablicą Józefa Piłsudskiego znajdującej się na frontonie kościoła św. Stanisława Biskupa Męczennika. Następnie w kościele OO. Franciszkanów odbyła się msza święta, a po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przeszli w asyście konnej ułanów Szwadronu Niepołomickiego do Parku Miejskiego. Tam, przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbył się apel pamięci a delegacje złożyły wiązanki kwiatów.Lokalne obchody Święta Wojska Polskiego w Jaśle trwały od niedzieli (14 sierpnia) i połączone były z II Memoriałem mjr Henryka Dobrzańskiego. W ramach imprezy, na łąkach Hubalczykowskich odbyła się rekonstrukcja potyczki wrześniowej z 1939 roku.

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności