Dorota Suwalska „Marionetki Baby – Jagi”

Dodano: 01.09.2011
A A A
Będąc w kręgu literatury polskiej klubowiczki Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego postanowiły porozmawiać o książce „Marionetki Baby – Jagi” Doroty Suwalskiej. Autorka książki w sposób bardzo zabawny, ciekawy i baśniowy porusza trudne tematy życia codziennego, które mogą spotkać każdego z Nas.


Będąc w kręgu literatury polskiej klubowiczki Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego postanowiły porozmawiać o książce  „Marionetki Baby – Jagi” Doroty Suwalskiej. Autorka książki w sposób bardzo zabawny, ciekawy i baśniowy porusza trudne tematy życia codziennego, które mogą spotkać każdego z Nas.

Ania główna bohaterka książki ma bardzo szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Jednak z czasem ich szczęście podstępnie niszczy Baba Jaga. Z powodu jej czarów mama Ani jest bardzo smutna i zmęczona, na sercu ciąży jej niewidzialny kamień, a oczy zatruwają magiczne krople Baby Jagi. Mama od tej pory nie widzi jak piękne i mądre są jej dzieci. Całymi dniami jest niezadowolona i  cały czas narzeka. Tata Ani również został zaczarowany przez podstępną Babę Jagę. Całymi dniami albo Go nie ma w domu, a jak już jest to cały czas krzyczy.  Sytuacja w domu staje się tak męcząca, że Ania i jej brat przestają się uczyć i czują się samotni. Maciek brat Ani przez to na stałe przenosi się do komputera. Ania bardzo lubi czytać książki i uwielbia słodycze, przez co o mało na zawsze nie zostaje w magicznej krainie gdzie królową jest Baba Jaga.


W trakcie spotkania klubowiczki wymieniały się swoimi poglądami na temat przeczytanej książki:

Kamila
„Według mnie książka jest bardzo pouczająca. Pokazuje, że nie można ufać osobom, których się nie zna, a przede wszystkim nie wolno przyjmować od nich prezentów”.
                            
Angelika, Paulina, Natalia
„Uważamy, że książka jest bardzo ciekawa i interesująca. Uczy wyrozumiałości i szacunku do starszych osób. Polecamy ją zarówno młodemu, jak i starszemu pokoleniu”.

„Marionetki Baby – Jagi” to refleksyjna opowieść mówiąca o porozumieniu, przezwyciężeniu trudności, jak również o tym, że najważniejsza jest rodzina. Pomaga zrozumieć dzieciom, że trudne zachowania rodziców nie koniecznie mówią o tym, że rodzice są źli, być może są zmęczeni lub chorzy. Przestrzega i opowiada co się może zdarzyć, gdy podstępne, ukryte za doniczką z kaktusem zło wniknie w serca domowników.

Spotkanie MKD odbyło się 30 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności