Szkolenie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie

Dodano: 16.09.2011
A A A
W dniu 27.08.2011 roku zorganizowano szkolenie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie.
W dniu 27.08.2011 roku zorganizowano szkolenie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej „Florian” w Żółkowie. Szkolenie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Celem ćwiczeń było utrwalenie posiadanej wiedzy na temat zasad postępowania w chwili powstania zagrożenia oraz posługiwaniem się podstawowym sprzętem pożarniczym.Po części teoretycznej przystąpiono do ćwiczeń praktycznych, polegających na min.: zbudowaniu linii głównej i gaśniczej, praktycznej obsłudze motopompy szlamowej i pływającej oraz agregatu prądotwórczego, przekazywaniu informacji za pomocą radiotelefonu. W ćwiczeniach wykorzystano sprzęt strażacki należący do OSP „Florian” Żółków. W szkoleniu wzięło udział 15 osób, a prowadził je Naczelnik druh Tomasz Socha, natomiast druh Grzegorz Kurowski udostępnił ogród oraz stawek do ćwiczeń praktycznych.Szkolenie zakończyło się podsumowaniem przy ciepłej kiełbasce z grilla ufundowanej przez firmę Domicela współpracującej z naszą jednostką. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim druhom którzy poświęcili swój czas na podnoszenie swoich umiejętności ratowniczych i wzięli udział w szkoleniu. Dziękujemy również FH Domicela za ufundowanie produktów do przygotowania poczęstunku.

Zarząd OSP „Florian” ŻółkówCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności