Konik polski w Trzcinicy

Dodano: 29.09.2011
A A A
Na obiektach Zespołu Szkół w Trzcinicy odbył się IX Piknik z Konikiem Polskim - impreza, która na stałe wpisała się już w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano - sportowych.


Na obiektach Zespołu Szkół w  Trzcinicy odbył się IX Piknik z Konikiem Polskim -  impreza, która na stałe wpisała się już w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano - sportowych. Promuje jedną z najstarszych ras hodowlanych koni – konika polskiego.


Rangę tegorocznego pikniku podniosło zorganizowanie w sobotę 24 września, Walnego Zebrania Związku Hodowców Koników Polskich.Słoneczna pogoda i bogata oferta organizatorów sprawiła, że piknik przyciągnął licznych wystawców, hodowców, a przede wszystkim miłośników koni. Oprócz wielu atrakcji (pokaz kawaleryjski, przejażdżki konne, wystawy, konkursy oraz występy zespołów) odbył się konkurs zaprzęgów parokonnych, skoków przez przeszkody oraz  "na jasielskiej ścieżce konika polskiego”.


 
  • CZEMPION HODOWLANY OGIERÓW    
       Grab Bazylia - właściciel Ireneusz Wasilewski
  
  • WICECZEMPION HODOWLANY OGIERÓW    
       Hart - GP przy Roztoczańskim Parku Narodowym Zwierzyniec -  właściciel Ireneusz      
       Wasilewski

  • CZEMPION HODOWLANY KLACZY
       Naka - właściciel Danuta Nocleg - Dulian 
 
  • WICECZEMPION HODOWLANY KLACZY
       Tanew - GP przy Roztoczańskim Parku Narodowym Zwierzyniec - właściciel Stanisław
       Haliniak

Najlepszym ogierem w typie konika polskiego był ogier HART (Kordon - Hubka) własności Ireneusza Wasilewskiego, a najbardziej typową klacz konika polskiego uznano klacz DESNA (Osman – Demeszka), własności Danuty Nocleg - Duljan.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności