Karpacka Troja najlepsza na Podkarpaciu

Dodano: 29.09.2011
A A A
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy został wybrany najlepszym obiektem turystycznym na Podkarpaciu w roku 2011. Jako zwycięzca etapu regionalnego placówka bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny roku w Polsce. Głosowanie internautów trwa.


Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy został wybrany najlepszym obiektem turystycznym na Podkarpaciu w roku 2011. Jako zwycięzca etapu regionalnego placówka bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny roku w Polsce. Głosowanie internautów trwa.  
 
Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny organizowany jest od kilku lat przez Polską Organizację Turystyczną. Etap ogólnopolski poprzedzony jest etapem regionalnym, za którego przeprowadzenie odpowiada Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT). Wśród zgłoszonych kandydatur Karpacka Troja nie miała sobie równych. Skansen bezkonkurencyjnie zwyciężył w kategorii „najlepszy obiekt turystyczny Podkarpacia”. Nagroda dla Karpackiej Troi została wręczona w minioną sobotę podczas uroczystej gali zorganizowanej w Iwoniczu Zdroju z okazji światowego dnia turystyki. Z rąk Wice-marszałek Anny Kowalskiej (pełniącej jednocześnie funkcję prezesa PROT-u) i Jana Sołka – wice-prezesa PROT-u, odebrał ją Jan Gancarski, dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Przyznaje on, że jest ona ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie wyrazem uznania dla wielu lat starań i ciężkiej pracy. Dodaje także, że sam obiekt, który z powodzeniem konkurować może z najlepszymi placówkami muzealnymi w Polsce i który należy do europejskiej czołówki skansenów archeologicznych, to nie wszystko, zapewniając tym samym, że wspólnie z muzealnikami podejmie wszelkie starania, aby oferta programowa Karpackiej Troi była równie atrakcyjna.

 
Wice-marszałek Anna Kowalska (druga od lewej), wice-prezes PROT Jan Sołek (pierwszy z prawej), dyrektor Jan Gancarski z dyplomem dla najlepszego obiektu turystycznego Podkarpacia w 2011 r. (w środku) oraz pozostali laureaci etapu regionalnego (fot. Muzeum Podkarpackie w Krośnie)

Jako zwycięzca etapu regionalnego Karpacka Troja bierze udział w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce, do którego zgłoszone zostały 44 atrakcje turystyczne z całego kraju. Tym razem o wynikach konkursu decydują internauci. Głosowanie trwa do 17 października. Procedura głosowania jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie chwilę. Muzealnicy mają nadzieję, że mieszkańcy regionu poprą kandydaturę Karpackiej Troi mającą szanse na ogólnopolską kampanię reklamową, która pozwoliłaby zapromować obiekt, a przez to i region, w całym kraju.

Głos na Karpacką Troję można oddać pod tym adresem - https://www.produkt-turystyczny.otowakacje.pl/show/id/661.

 
Certyfikat dla Karpackiej Troi – najlepszego produktu turystycznego
na Podkarpaciu w 2011 w kategorii obiekt


Dawid Iwaniec
Skansen Archeologiczny Karpacka TrojaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności