Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza

Dodano: 05.10.2011
A A A
W Zespole Szkół w Szebniach w sobotę, 1 października odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło, które objęte zostały honorowym patronatem przez J. E. Ks. Bp Kazimierza Górnego Biskupa Rzeszowskiego.
W Zespole Szkół w Szebniach w sobotę, 1 października odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatów Jasielskich w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Jasło, które   objęte zostały honorowym patronatem przez  J. E. Ks. Bp Kazimierza  Górnego Biskupa  Rzeszowskiego.O godz. 9.00 po przywitaniu zawodników i przybyłych gości przez Stanisława Pankiewicza Wójta Gminy Jasło turniej rozpoczął się wspólną modlitwą.
Rozgrywki zostały przeprowadzone w trzech kategoriach:
 • I kategoria – szkoły podstawowe
 • II kategoria – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne
 • III kategoria – księżaW zawodach wzięli udział ministranci, lektorzy oraz księża Liturgicznej Służby Ołtarza -   63 uczestników reprezentowało 16 parafii: Podwyższenia Krzyża Św. w Jaszczwi, Narodzenia NMP w Tarnowcu, Św. Marcina w Szebniach, Św. Józefa i ŚŚ. Piotra i Pawła w Skołyszynie, Chrystusa Króla w Jaśle, Św. Stanisława BM w Osobnicy, Św. Katarzyny w Sławęcinie, Św. Faustyny w Jaśle – Żółkowie, Przemienienia Pańskiego i Św. Doroty w Trzcinicy, Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu, Św. Mikołaja Bpa w Łężynach, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Błażkowej, Św. Anny w Święcanach, Trójcy Św. w Bieździedzy, Św. Antoniego w Jaśle oraz Św. Wawrzyńca w Warzycach.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale, które w imieniu sponsorów wręczał Tomasz Urbański - Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Bieczu Oddział w Jaśle.Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

pobierz treść

 • Ministranci - szkoły podstawowe


 1. Kołodziej Jakub, Warzyce - Św. Wawrzyńca
 2. Wiśniowski Dawid, Nawsie - Św. Andrzeja Boboli
 3. Kurdziel Mateusz, Łężyny  - Św. Mikołaja Bpa


 • Ministranci - szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalnej

 1. Gomułka Norbert, Osobnica - Św. Stanisława BM
 2. Brzuzy Wojciech, Warzyce - Św. Wawrzyńca
 3. Gorgosz Jakub, Trzcinica - Przemienienia Pańskiego i Św. Doroty


 • Księża

 1. ks. Marchut Marek, Nawsie - Św. Andrzeja Boboli
 2. ks. Ciuba Piotr, Jasło - Chrystusa Króla
  1. ks. Wiktor Janusz, Osobnica - Św. Stanisława BM


 • Kategoria – drużynowa parafii

 1. Parafia Św. Wawrzyńca w Warzycach - 50 pkt
 2. Parafia Św. Stanisława BM w Osobnicy - 41 pkt
 3. Parafia Św. Andrzeja Boboli w Nawsiu - 40 pkt

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności