Bibliotekarze gminy Jasło na II Kongresie Bibliotek

Dodano: 19.10.2011
A A A
II Kongres Bibliotek pod hasłem „Biblioteka: więcej niż myślisz!” już za nami. 13 i 14 października 2011 r. w Forcie Sanguszki w Warszawie bibliotekarki i bibliotekarze z całej Polski uczestniczyli w 40 zajęciach tematycznych - na kongresie nie zabrakło również bibliotekarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach

II Kongres Bibliotek pod hasłem „Biblioteka: więcej niż myślisz!” już za nami. 13 i 14 października 2011 r. w Forcie Sanguszki w Warszawie bibliotekarki i bibliotekarze z całej Polski uczestniczyli w 40 zajęciach tematycznych (warsztatach, spotkaniach), prezentowali swoją działalność, dyskutowali, nawiązywali współpracę, dzielili się wiedzą, doświadczeniami i pomysłami. Zajęcia podzielone były na 5 bloków tematycznych: „Pokaż się!” (promocja bibliotek), „Włącz się!” (nowe technologie w bibliotekach), „Pochwal się!” (dobre praktyki biblioteczne), „Dowiedz się!” (tematy „na życzenie” dotyczące różnych aspektów działalności bibliotek) i „Wsłuchaj się!” (prezentacje organizacji pozarządowych współpracujących z bibliotekami oraz spotkania z ludźmi działającymi z pasją).Na kongresie  nie zabrakło również bibliotekarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, które zaprezentowały w dziale – Pochwal się – dobre praktyki dotyczące prowadzenia zajęć związanych z dość nieoczywistym tematem pojawiającym się w bibliotekach, jakim jest  – sport, zdrowie i rekreacja.


W większych miastach istnieje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, problem pojawia się w małych miejscowościach, gdzie nie organizuje się tego typu zajęć. Dlatego postanowiłyśmy porozmawiać z naszymi czytelniczkami, czy nie chciałyby poprzez aerobik zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Aerobik  jest formą ruchu, która nie wymaga dużych umiejętności, a intensywność ćwiczeń można dopasować do możliwości uczestników. Korzystając z tego, iż posiadałyśmy maty i piłki do ćwiczeń, a jeden z naszych pracowników posiada kwalifikacje do prowadzenia aerobiku – postanowiłyśmy spróbować. Na zajęciach kobiety dowiedziały się, jak należy zdrowo i aktywnie żyć oraz jak w poprawny sposób wykonywać ćwiczenia. Jednak najważniejsza dla uczestniczek była integracja oraz możliwość wymiany doświadczeń.

W organizacji zajęć pomógł nam Sołtys Wsi, który udostępnił salę domu ludowego. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu, w okresie jesienno - zimowym, gdyż jest to czas wolny od intensywnych prac polowych.

W tym roku również  wspólnie z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich
od listopada  zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia z aerobiku.

Szczegóły terminów zajęć już wkrótce na plakatach i naszej stronie internetowej.
ZAPRASZAMY!
      
GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner