ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA w trzcinickiej bibliotece

Dodano: 29.11.2011
A A A
W miniony piątek Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy włączyła się do obchodów tego "misiowego święta".
Milutki, puchaty  i taki z łatką - Pluszowy Miś - 25 listopada obchodził swoje święto. Najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Ukochana maskotka, a szczególnie ten nasz wyjątkowy,  nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś - „po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz”

    W miniony piątek Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy także włączyła się do obchodów tego "misiowego święta". W bibliotece  odbyła się impreza czytelnicza, w której udział wzięły dzieci z kl. "0" Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z opiekunami.


    Na spotkanie urodzinowe, mali goście, przynieśli swoje ulubione przytulanki. Odbyła się "Parada misiów" czyli prezentacja pluszaków przez ich właścicieli, głośne czytanie "Misiowych wierszyków" oraz plebiscyt na największego, najbardziej puszystego i kolorowego misia. Dzieci uczyły się także "Wyliczanki Kubusia Puchatka" i wzięły udział w konkursie na portret misia.

    Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy  Miś Uszatek, to tylko niektórzy z książkowych bohaterów, jakich w tym dniu poznały przedszkolaki.


    Piękne prace plastyczne wykonane przez małych czytelników ozdobiły wystawę biblioteki. Urodzinową niespodzianką było niewątpliwie słodkie "małe conieco" oraz drobne upominki dla uczestników.

    Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.
Może to być zupełnie mały bury pluszak, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecięcy pokoik.
Moda na misie wciąż nie przemija,
 bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności