Zapach świąt

Dodano: 14.12.2011
A A A
Tradycyjnie listopad i grudzień są miesiącami, w których nasi czytelnicy spotykają się na warsztatach plastycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

    
       Tradycyjnie listopad i grudzień są miesiącami, w których nasi czytelnicy spotykają się na warsztatach plastycznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Zapraszamy dzieci i młodzież do wykonywania ozdób i dekoracji świątecznych za pomocą różnych technik plastycznych.

        Podczas tegorocznych warsztatów pokazaliśmy, jak zrobić niepowtarzalne kompozycje świąteczne, oryginalne ozdoby choinkowe z materiałów ogólnie dostępnych w naszych domach tj. szyszki, suszki, koraliki, wstążki, makaron, papier i wosk.  Uczestnicy wykonali również kartki świąteczne.
        Nie zabrakło rozmów o tradycjach związanych z Wigilią i Bożym Narodzeniem w naszym regionie.  Opowiadano o wieczerzy wigilijnej oraz o tym, że zasiada się do stołu z zapadnięciem zmroku, z chwilą ukazania się pierwszej gwiazdy. Zaczynamy od dzielenia się opłatkiem połączonym ze składaniem sobie życzeń. Piękny ten zwyczaj zachował się w Polsce do czasów obecnych. Dla dzieci jest to chyba najpiękniejszy wieczór w roku, w którym świąteczna atmosfera pod pięknie ubraną choinką, w świetle kolorowych światełek i przyjazna rodzinna atmosfera, daje poczucie bezpieczeństwa i miłości. Nie zabrakło opowieści o rodzinnym kolędowaniu, szopce i pasterce.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności