W GBP oraz jej Filiach uczymy się interaktywnie języka angielskiego

Dodano: 16.12.2011
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filie w Osobnicy, Trzcinicy oraz Warzycach biorą udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece” i bezpłatnie korzysta z e-learningowego kursu języka angielskiego, tak jak już niemal 500 bibliotek publicznych z całego kraju.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz Filie w Osobnicy, Trzcinicy oraz Warzycach biorą udział w projekcie „FunEnglish w bibliotece” i bezpłatnie korzysta z e-learningowego kursu języka angielskiego, tak jak już niemal 500 bibliotek publicznych z całego kraju.
Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Łączy zabawę i naukę z używaniem komputera. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Jedynym wymogiem jest posiadanie komputera podłączonego do Internetu. Nie trzeba organizować żadnych specjalnych zajęć, nie trzeba także znać angielskiego. Dzieci mogą korzystać w bibliotekach z kursu samodzielnie – dokładnie tak, jak na co dzień korzystają z gier komputerowych.

5 grudnia ruszył Konkurs Językowy FunEnglish w którym biorą udział dzieci z naszej gminy z klas 1- 6 szkół podstawowych.

Konkurs składa się z trzech etapów - podczas każdego z nich na uczestników czekały zadania urozmaicone nowoczesnymi technologiami. Pierwszy etap, czyli eliminacje (5-11 grudnia), polegały na rejestracji oraz wypełnieniu pierwszych zadań konkursowych. Następnie półfinał (13 grudnia), w którym wybrani uczestnicy zmierzyli się z dziesięcioma interaktywnymi ćwiczeniami oraz multimedialną grą. Najlepszych czeka wielka gra finałowa (15 grudnia). Zwycięzcy otrzymają edukacyjne nagrody: pakiet kursów e-learningowych do nauki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz szybkiego czytania, gry i puzzle firmy Trefl oraz certyfikaty.

Całość rozgrywa się w Internecie, na stronie https://funenglish.pl

Trzymamy mocno kciuki za naszych młodych finalistów
oraz zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do bibliotek gminy Jasło.

Ewa WieczorekCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner