Otwarcie drogi w Wolicy

Dodano: 16.12.2011
A A A
W ramach inwestycji pod nazwą „ Przebudowa drogi powiatowej Nr 1850 R Jasło - Wolica - Zręcin” położona została nowa nawierzchnia asfaltowa i chodnik także w w miejscowości Wolica (gmina Jasło)

26 listopada w Wolicy odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie drogi powiatowej. W ramach tej inwestycji pod nazwą „ Przebudowa drogi powiatowej Nr 1850 R Jasło - Wolica - Zręcin” położona została nowa nawierzchnia asfaltowa i chodnik. W sumie przebudowano drogę na długości kilkunastu km. Ogólny koszt tej inwestycji wyniósł blisko 5.700 mln. zł, z czego 70 % środków Powiat Jasielski pozyskał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.


Celem inwestycji było dopasowanie przedmiotowego odcinka drogi do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego poprzez odnowę istniejącej nawierzchni oraz drogowych urządzeń technicznych. 

W sołectwie Wolica w ramach tej inwestycji położono nową nawierzchnię masy bitumicznej na odcinku około 1100 m oraz wykonano chodnik na długości około 600 m. Gmina Jasło na wykonanie tej inwestycji przeznaczyła kwotę 400 tyś zł.


Uroczystość  poświęcenia i otwarcia drogi rozpoczęły się mszą św. w Parafii Dobrego Pasterza w Jaśle. którą odprawili: Proboszcz - Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu ks. Jerzy Uchman oraz ks. Proboszcz Marian Putyra. Następnie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Tadeusz Górczyk, Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Henryk Motkowicz, Przewodniczący  Rady Gminy Jasło Józef Dziedzic,  Radny Gminy Jasło Marek Kmiecik, Sołtys Sołectwa Wolica Krzysztof Myśliwiec, Jan Krzyżak oraz ks. Proboszcz Jerzy Uchman i ks. Proboszcz Marian Putyra.

                           
Krzysztof Myśliwiec
Marek KmiecikCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności