Dodano: 15.04.2019
Nieodpłatna Pomoc Prawna

Zgodnie z uchwaloną dnia 5 sierpnia 2015 r. ustawą, od początku 2016 roku, na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty nieodpłatną pomoc prawna. W całym kraju powstało ponad 1500 punktów, w których prawnicy  świadczą pomoc prawną.

Na terenie powiatu jasielskiego funkcjonuje pięć punktów, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, którą świadczą adwokaci i radcy prawni wyznaczeni przez Okręgową Izbę Adwokacką i Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej:

1. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Jaśle – mieści się w pomieszczeniach Powiatowego Ośrodka  Edukacji Nauczycieli, ul. Sokoła 6, 38-200 Jasło  (Zespół Szkół Nr 4)
Punkt świadczy nieodpłatną pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z  wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy),  w godzinach od 9:45 do 14:00
W punkcie porad prawnych udzielają adwokaci.

2. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Jaśle – mieści się w budynku Przychodni nr 1 Samodzielnego Publicznego Miejsko-Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, ul. Mickiewicza 4, 38-200 Jasło Punkt świadczy nieodpłatną pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 13:45 do 18:00. W punkcie porad prawnych udzielają radcy prawni.

3. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Nowym Żmigrodzie – mieści się w budynku Gminnego Ośrodka   Kultury, ul. Mickiewicza 4, 38-230 Nowy Żmigród
Punkt świadczy nieodpłatną pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 7:15 do 11:30. W punkcie porad prawnych udzielają radcy prawni.

4. Punkt nieodpłatnej  pomocy prawnej w Kołaczycach – mieści się w budynku Szkoły  Podstawowej  przy   ul. Szkolnej 7, 38-213  Kołaczyce Punkt świadczy nieodpłatna pomoc prawną  w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 8:00 do 12:15. W punkcie porad prawnych udzielają radcy prawni.

5. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Skołyszynie – mieści się  w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa, Skołyszyn 283, 38-242 Skołyszyn Punkt świadczy nieodpłatną pomoc prawną w dni robocze od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem świąt ustawowo wolnych od pracy), w godzinach od 13:45 do 18:00. W punkcie porad prawnych udzielają adwokaci.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej .

Zgłoszeń na  poradę  dokonuje się telefonicznie pod numerem telefonu:
13 448-64-77 (w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-12.00)

Osoby, które ze względu na stopień niepełnosprawności ruchowej oraz osoby z dysfunkcjami narządów mowy i słuchu nie są w stanie przybyć do punktu, będą mogły  skorzystać z pomocy prawnej poza punktem nieodpłatnej pomocy prawnej albo otrzymać poradę prawną przez telefon lub drogą elektroniczną.

Porada prawna  będzie udzielana w warunkach i na zasadach adekwatnych do niepełnosprawności danej osoby.

Bliższe informacje pod telefonem podanym do zapisów.