Trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania

Dodano: 22.05.2017
A A A
Informacja  dla mieszkańców

Trening  systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania

W nawiązaniu do Zarządzenia Nr 72/17 Wojewody Podkarpackiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa z dnia 9  maja 2017 r. w sprawie przygotowania i przeprowadzenia na terenie województwa podkarpackiego treningu systemu  wykrywania i alarmowania  w ramach  ćwiczenia Wojewódzkiego Zespołu  Zarządzania Kryzysowego   pk. „WISŁA 2017” informuję,   że w dniu 23 maja  2017 r. o  godz. 13:00 i  13:15 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych na terenie gminy, w trakcie której zostaną wyemitowane przez syreny alarmowe  akustyczne sygnały:
  • o godz. 13:00   sygnał  alarmowy - „ogłoszenie alarmu”  (dźwięk  modulowany – 3 min.),
  • o godz. 13:15 sygnał alarmowy - „odwołanie alarmu”      ( dźwięk  ciągły – 3 min.),
zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Rady Ministrów) z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013r. poz.96).

 
                                      Wójt Gminy Jasło
                                    Stanisław Pankiewicz
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner