Ucz się z Latarnikami

Dodano: 24.10.2012
A A A
Informujemy wszystkich mieszkańców gminy Jasło, że w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach rozpoczynamy realizację projektu pozwalającego na zniwelowanie wykluczenia cyfrowego dla seniorów 50+.
 
Informujemy wszystkich mieszkańców gminy Jasło, że  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach rozpoczynamy realizację projektu pozwalającego na zniwelowanie wykluczenia cyfrowego dla seniorów 50+. 
 

Polska Cyfrowa Równych Szans to program powszechnej edukacji cyfrowej dorosłych Polaków w ich lokalnych środowiskach. Celem działań podejmowanych przez Latarników jest stworzenie społeczności Polek i Polaków zainteresowanych udziałem w działaniach na rzecz powszechnej edukacji cyfrowej we własnych środowiskach, poprzez różnego typu spotkania promujące korzystanie z Internetu oraz szkolenia w naszej gminie.

Latarnicy z naszej gminy: Karolina Wójcik i Urszula Ablewicz uzyskały  uprawnienia oraz  Certyfikaty Latarników Polski Cyfrowej Równych Szans Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
 
W  naszych bibliotekach już od 2009 r. prowadzone są kursy komputerowe  dla seniorów ale udział w tym projekcie to znacznie większe wyzwanie.  

Od 20  listopada br. Latarnicy prowadzić będą regularne kursy komputerowe dla osób powyżej 50 roku życia.

Zapisy na bezpłatne kursy potrwają do 16 listopada br.  Naukę rozpoczniemy od symbolicznego Zapalenia Latarni w Gminie Jasło  19 listopada o godzinie 16.00 w czytelni GBP w Szebniach.

 
 
Aby zapisać się na kurs komputerowy wystarczy odwiedzić bibliotekę
lub zadzwonić pod nr tel. 13 442 83 66


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner