Siedliszcze z wizytą w Trzcinicy

Dodano: 26.10.2012
A A A
W słoneczną sobotę 20 października 2012 r. odwiedziła nas delegacja przedstawicieli organów gminy Siedliszcze (woj. lubelskie), w rocznicę walk wrześniowych i wspominając bohatera Kazimierza Mazurczaka.
W słoneczną sobotę 20 października 2012 r. odwiedziła nas delegacja przedstawicieli organów gminy Siedliszcze (woj. lubelskie), w rocznicę walk wrześniowych i wspominając bohatera Kazimierza Mazurczaka, który samotnie bronił mostu na rzece Ropa w Trzcinicy a pochodził właśnie z tej gminy, a dokładnie z miejscowości Chojno Stare.
 


Pomnik bohatera znajduje się na miejscowym cmentarzu i tam właśnie złożono kwiaty i zapalono znicze.
 


Osoba bohatera zaprzyjaźniła dwa samorządy i przy okazji takich właśnie spotkań można wymienić się doświadczeniami i poglądami na tematy samorządowe.
 
 

Delegacja zwiedziła zabytkowy kościół w Trzcinicy oraz Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Na zakończenie zapoznano się z wystawą o bohaterskim  Mazurczaku w  Zespole Szkół w Trzcinicy.


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner