Jubileusz 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu

Dodano: 05.11.2012
A A A
W dniu 27 października 2012 r. odbyły się obchody Jubileuszu 70 - lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu.
        
 
W dniu  27 października 2012 r. odbyły się obchody Jubileuszu 70 - lecia Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Opaciu.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 mszą św. koncelebrowaną przez księdza Wiesława Willera, księdza Stanisława Bałuckiego i księdza Ryszarda Brudzisza w kościele pw.  Imienia Maryi w Bączalu Dolnym. Po mszy św. wszyscy udali się do szkoły, gdzie została zaprezentowana część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej, jej absolwentów oraz młodzież Społecznego Gimnazjum w Opaciu.
 


Część oficjalną rozpoczęła przemówieniem  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opaciu -  pani Ewa Marchewka, która na wstępie powitała przybyłych gości, m.in. przedstawiciela Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, panią wizytator Jolantę Strzępek, reprezentanta Posła RP pana Bogdana Rzońcy - pana Mateusza Lechwara, Wójta Gminy Jasło pana Stanisława Pankiewicza, księdza proboszcza Wiesława Willera, księdza proboszcza Stanisława Bałuckiego i księdza Ryszarda Brudzisza, Radnego Rady Powiatu pana Tadeusza Gorgosza, radnych Gminy Jasło, byłych dyrektorów Szkoły Podstawowej w Opaciu, dyrektorów szkół z Gminy Jasło, rodziców, uczniów i absolwentów oraz wszystkich zaproszonych gości. Następnie pani dyrektor przekazała głos uczniom, którzy zaprezentowali się w  oryginalnym programie artystycznym przygotowanym przez panie: Annę Kaszowicz - Rumińską, Anetę Barzyk, Marię Witalis i pana Piotra Chochoła. Młodzi wykonawcy przypomnieli zgromadzonym czasy powstawania szkoły, jej losy od roku 1942 aż do dnia dzisiejszego. Przedstawieniu towarzyszyła interesująca prezentacja multimedialna nawiązująca do treści występów.
 


Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która mówiła o przemijającym czasie,  podkreślając, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni  pierwsza szkoła. Życzyła, żeby  „ … szkoła była dla wszystkich miejscem przyjaznym, by nadal piękniała i abyśmy zawsze z uśmiechem przekraczali jej próg”.

Potem był - wzruszający dla wszystkich - moment składania podziękowań zasłużonym, byłym dyrektorom Szkoły Podstawowej w Opaciu. Otrzymali je m.in. pełniąca tę funkcję przez 30 lat pani Genowefa Wójcik  oraz pan Marian Szarek, który napisał monografię szkoły.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Przemawiał  Wójt Gminy Jasło pan Stanisław Pankiewicz, Radny Rady Powiatu pan Tadeusz Gorgosz, pani wizytator Jolanta Strzępek, przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Łyszczarz, został także odczytany list Posła RP pana Bogdana Rzońcy.

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i zaprosiła do zwiedzania wystawy pod hasłem „ Mamy swoje korzenie”.

Uroczystość uświetniona obecnością wielu wspaniałych gości przywołała wspomnienia, pozwoliła choć na moment powrócić do pięknych, dawnych czasów. Pamiątkowe zdjęcia robione z byłymi wychowawcami, absolwentami oraz rozmowy przypomniały chwile spędzone w murach tej szkoły.
 
SP Opacie


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner