Sukces Oliwii Hap w III OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ KRAKÓW 2012

Dodano: 16.11.2012
A A A
Uczennica klasy I gimnazjum Zespołu Szkół w Szebniach Oliwia Hap zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie, który odbył się 10 listopada 2012 r. i otrzymała nagrodę Prezesa Instytutu Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii. Reprezentowała ona województwo podkarpackie, a nagrodę wyśpiewała sobie pieśnią patriotyczną „Ojczyzna” ks. Ceberka.

 
Uczennica klasy I gimnazjum Zespołu Szkół w Szebniach Oliwia Hap zajęła I miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Krakowie, który odbył się 10 listopada 2012 r. i otrzymała nagrodę Prezesa Instytutu Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii. Reprezentowała ona województwo podkarpackie, a nagrodę wyśpiewała sobie pieśnią patriotyczną „Ojczyzna” ks. Ceberka.
 

Na festiwalu  zaprezentowali się uczestnicy z całej Polski, wyłonieni wcześniej w lokalnych przeglądach, konkursach. Jury pod przewodnictwem pana Rafała Marchewczyka, kierownika artystycznego chóru Krakowskiej Młodej Filharmonii, wybrało 19 najlepszych uczestników, którzy zaprezentowali swoje utwory podczas Koncertu Galowego w Auli Kościoła MB Częstochowskiej w Krakowie. Tego samego dnia o godzinie 15.00 wszyscy zebrali się  na wspólnej Eucharystii w intencji naszej Ojczyzny, której przewodniczył J. Em. ks. Stanisław kard. Nagy. 
                                                                                                                        Organizatorem Przeglądu i Festiwalu jest Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej, przy wsparciu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Parafii MB Częstochowskiej, Centrum Młodzieży im. dra Henryka Jordana oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka oraz Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Jak podkreślają organizatorzy, celem Festiwalu jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznej, wśród dorosłych oraz wśród dzieci i młodzieży - ze wszystkimi jej aspektami edukacyjnymi i wychowawczymi, a przede wszystkim zainteresowanie  dziedzictwem  kulturowym,  pieśnią, religią, tradycją i obyczajami, uświadomienie i zrozumienie roli wartości narodowo-patriotycznych we własną hierarchię wartości oraz podnoszenie poziomu artystycznego. 

Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Wioletta Zygmunt, nauczyciel muzyki. Uczennica w roku szkolnym 2012/2013 realizuje indywidualny program nauczania z muzyki.
Szczegółowe informacje na stronie https://www.ak.org.pl.Zespół Szkół w Szebniach
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności