Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Osobnicy

Dodano: 21.11.2012
A A A
Dnia 12 listopada 2012 r. w Zespole Szkół odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


 
Dnia 12 listopada 2012 r. w Zespole Szkół odbyła się uroczystość poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna oraz panie wizytatorki – Jolanta Strzępek i  Jadwiga Baran.
 
Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów przybliżył wszystkim ważne daty, fakty a także bohaterów z tamtych dni. Skłonił wszystkich do refleksji i przemyśleń na temat wolności i suwerenności naszej Ojczyzny.
 


Podczas uroczystości wystąpili uczniowie klas: I i IV – VI szkoły podstawowej, oraz chór uczniów i uczennic z gimnazjum. Akompaniowała uczennica Paulina Turek, na trąbce zagrał Norbert Dybaś. Projektor obsługiwali uczniowie Aureliusz Ulaszek i Mateusz Mikuś. Śpiewając pieśni patriotyczne i recytując wiersze sławnych poetów uczniowie mieli okazję zaprezentować  swoje zdolności artystyczne. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Lidia Dubiel, która podsumowała całą uroczystość jako prawdziwą lekcję patriotyzmu, pojmowanego jako strażnika godności naszego narodu, jego kultury i obyczajów, czyli dziedzictwa naszych przodków. Nad całością przygotowań czuwała pani Justyna Lenar. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był pan Grzegorz Łącki.

ZS Osobnica


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner