O gąsiorku Kacperku w Trzcinicy i Osobnicy

Dodano: 21.11.2012
A A A
W dniu 19 listopada br. Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Osobnicy zorganizowały spotkanie z Marią Tomasik, pisarką, autorką bajki dla dzieci „W gospodarstwie u Kacperka” .
 
    Kim był gąsiorek Kacperek, jakich miał przyjaciół i co wydarzyło się w gospodarstwie, w którym mieszkały wesołe zwierzątka,  mogły dowiedzieć się dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Trzcinicy i Osobnicy.
 

    W dniu 19 listopada br. Filie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy i Osobnicy zorganizowały spotkanie z Marią Tomasik, pisarką, autorką  bajki dla dzieci „W gospodarstwie  u Kacperka”.
 


    Maria Tomasik, urodziła się i mieszka w Sądkowej, w  gminie Tarnowiec. Od najmłodszych lat pisze wiersze. Jej działalność została wielokrotnie wyróżniona, między innymi w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim – Wrzeciono. Wydała już kilka tomików poezji skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych czytelników.
 
    Bajka o figlarnym gąsiorku wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród najmłodszych. Ciekawy tekst z zabawnymi rymowankami, wzbogacony niezwykle barwnymi ilustracjami Izabeli Tomaszewskiej, bardzo przypadł czytelnikom do gustu. Pytaniom i ciekawości dzieci nie było końca.  Opowieści autorki,  przeplatane czytanymi przez  uczniów wierszykami, wzbudziły wielki aplauz wśród zgromadzonych.  Nie zabrakło też autografów.
 


    Kolorowa książeczka, opracowana została przez bibliotekarzy z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach,  a wydana przez Gminny Ośrodek Kultury  w Tarnowcu.

Spotkania odbyły się w  Zespole Szkół w Trzcinicy oraz w bibliotece i świetlicy w Osobnicy.
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania  dyrekcji i pracownikom
ZS w Trzcinicy  i ZS w Osobnicy za pomoc w realizacji spotkania.


A. Jeleń., M. Domagała
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności