Działajmy razem by pamięć przetrwała

Dodano: 23.11.2012
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zdobyła pierwszą nagrodę w ramach konkursu dla gminnych koalicji pt. „Razem dla społeczności lokalnej” zorganizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
 
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach zdobyła pierwszą nagrodę w ramach konkursu dla gminnych koalicji   pt. „Razem dla społeczności lokalnej”  zorganizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom oraz przedstawicielom lokalnych koalicji odbyło się 22 listopada 2012 r.  w Rzeszowie podczas III Konferencji Regionalnej PRB dla województwa podkarpackiego, która  przebiegała pod hasłem „Biblioteka miejscem aktywizacji regionalnej społeczności”.
 

Otwarcia konferencji i powitania gości dokonała Barbara Chmura, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Rzeszowie, następnie głos zabrała Lucyna Kloczkowska koordynatorka PRB dla województwa podkarpackiego.

Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać także wykładu Janusza Kujawy pt. „Odkrywanie śladów małej historii”, Bożeny Jandy o pozyskiwaniu zbiorów do Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej, Bernadety Szczypta i Wojciecha Wójcika dziennikarzy Polskiego Radia Rzeszów oraz raportu z badań FRSI  „Po co Polakom Biblioteki”.

Kolejne wystąpienia – tym razem przedstawicieli nagrodzonych bibliotek, samorządu, zaproszonych gości – utwierdziły nas w przekonaniu, że wypracowany w ramach Gminnych Koalicji i Partnerstw model działania, a  zwłaszcza innowacyjność form pracy i promocji kultury, trafnie odpowiada na potrzeby lokalnych społeczności.
 


Dyrektor i współpracownicy GBP w Jaśle podzielili się doświadczeniami z pracy z partnerami wspierającymi działania biblioteki. Swoją wypowiedź uzupełnili prezentacją  pt. „Działajmy razem by pamięć przetrwała”. Poszczególne slajdy prezentowały efekty funkcjonowania koalicji, do której zaproszono osoby ważne dla lokalnego życia społecznego oraz świadome znaczenia, jakie daje współpraca partnerska dla rozwoju naszej gminy.
 
Gminę Jasło na konferencji reprezentowali: Stanisław Pankiewicz - Wójt Gminy Jasło, Wojciech Piękoś, Marzena Gajda,  Wioletta Władyka oraz bibliotekarze Agnieszka Jeleń, Marta Domagała i Izabela Tomaszewska. Oprócz ogromnej satysfakcji, dyplomu, przywieźliśmy do Jasła nagrodę rzeczową o wartości 2 500 zł.

W gronie nagrodzonych bibliotek znalazły się również GBP w Tuszowie Narodowym, MiPBP w Kolbuszowej oraz GBP w Boguchwale i działające przy tych bibliotekach koalicje.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności