Latarnicy gminy Jasło w akcji

Dodano: 26.11.2012
A A A
Symbolicznym Zapaleniem Latarni w Gminie Jasło 19 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach rozpoczęto regularne szkolenia komputerowe z osobami chętnymi do ,,walki” z tzw. cyfrowym wykluczeniem.
 
Symbolicznym Zapaleniem Latarni w  Gminie Jasło  19 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach rozpoczęto regularne szkolenia komputerowe z osobami chętnymi do ,,walki” z tzw. cyfrowym wykluczeniem.
 
Badania prowadzone w naszym kraju potwierdzają, że aż 10 mln spośród 13 mln Polaków z generacji 50+ nie korzysta z Internetu. Nie jest to spowodowane brakiem sprzętu, komputerów czy dostępem do sieci ale przede wszystkim brakiem świadomości, motywacji i wiedzy.
 
Polska Cyfrowa Równych Szans to program powszechnej edukacji cyfrowej dorosłych Polaków w ich lokalnych środowiskach. Celem działań podejmowanych przez naszych Latarników jest stworzenie społeczności lokalnej zainteresowanej udziałem w działaniach na rzecz powszechnej edukacji cyfrowej we własnych środowiskach. Przyjęli oni metaforę latarni morskiej i opiekujących się nimi latarników. Latarnia morska wskazuje drogę tym, którzy potrafią odczytywać wysyłane przez nią sygnały. Tak jak każdy żeglarz powinien korzystać ze sygnałów, tak każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych.

 


Szkolenia odbywają się w czytelni szebieńskiej biblioteki, w każdy wtorek o godzinie 14.00.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem
w bezpłatnych szkoleniach na wyjątkowy rejs po nieodkrytych
i wciąż tajemniczych zakątkach cyfrowego świata.

Zainteresowanych mieszkańców prosimy o kontakt z  bibliotekarzami w Szebniach, Trzcinicy, Osobnicy i Warzycach, telefon 13 442 83 66 celem zaplanowania i organizacji kolejnych szkoleń.

Latarnicy z GBP w Jaśle z/s w Szebniach
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności