Andrzejkowe wróżby na Świetlicy w Żółkowie

Dodano: 27.11.2012
A A A
Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie nieznanej przyszłości. Dlatego też dzieci z Żółkowa postanowiły w ten magiczny sobotni wieczór 24 listopada dowiedzieć się co je czeka w przyszłości.


Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie nieznanej przyszłości. Andrzejkowe  przepowiednie wiążą się głównie z przyszłością związaną z zamążpójściem bądź ożenkiem. Jednak warto dowiedzieć się również o przyszły zawód  bądź łaskawość fortuny. Dlatego też dzieci z Żółkowa postanowiły  w ten magiczny sobotni wieczór 24 listopada dowiedzieć się co je czeka w przyszłości.
Tłumnie przybyli przebrani za czarodziejki, wróżki, kotki, piratów oraz 'cywile'. Magiczne chwile wspomagały dwie wróżki: Anita i Iwona, które przepowiedziały świetlaną  przyszłość wielu ciekawym swoich losów. Było wiele zaskakujących profesji, jednak największą popularnością cieszyły się: operator pilota telewizyjnego, kierowca taczki oraz sołtys. Inni wybierali zaś imiona przyszłych sympatii, odczytywali losy z wylanego wosku, pytali 'drzewko szczęścia' i 'magiczne szpilki' o przyszłe losy. Radości, tańców i zagadek  nie było końca.

Wszyscy traktowali jednak te przepowiednie z przymrużeniem oka bo wiedzieli, że to tylko dobra zabawa. Gdy młodsze dzieci zakończyły zabawę na parkiet weszła młodzież. Dla nich również były przygotowane podobne atrakcje.Wszyscy uczestnicy zabawy zostali obdarowani słodyczami. A dzieci, które miały odwagę przebrać się w kostiumy otrzymały drobne upominki. Nie zabrakło też ciasteczek, napojów i kanapek, którymi uczestnicy zabawy chętnie się częstowali.

Wszystkie atrakcje sobotniego wieczoru odbyły się dzięki nieocenionej pomocy dwóch 'wróżek', pań z KGW, Radzie Sołeckiej wraz z panem sołtysem Z. Czarneckim za co składam serdeczne podziękowania.                   opiekun świetlicy
Jolanta Pawluś

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności