Przygotowania do Świąt w świetlicy w Żółkowie

Dodano: 27.12.2012
A A A
Boże Narodzenie - w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Domy dekorujemy stroikami, łańcuchami i ozdobami kojarzącymi się z tym wyjątkowym czasem. Dlatego też dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy w Żółkowie postanowiły zrobić ozdoby świąteczne
Boże Narodzenie - w tradycji chrześcijańskiej to święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa.Większość symboli Bożego Narodzenia ma swoje korzenie w kulturach przedchrześcijańskich.

W Polsce symbolami tych pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery świąt są m.in.: 
- opłatek,
- wieczerza wigilijna,
- kolędy,
- choinka i szopka bożonarodzeniowa,
- prezenty pod choinką.

Domy dekorujemy stroikami, łańcuchami i ozdobami kojarzącymi się z tym wyjątkowym czasem. Dlatego też dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy w Żółkowie postanowiły zrobić ozdoby świąteczne, które mogłyby zabrać ze sobą i ozdobić swój pokój bądź podarować bliskim.
 


Pomysłów i projektów było bardzo wiele. Zaskakujące jest to, co można zrobić z bardzo niepozornych, a wręcz niepotrzebnych (z pozoru) rzeczy. Dzieci nie zapomniały również o udekorowaniu choinki oraz świetlicy.

A oto efekty ich pomysłowości i pracy.
 


Uczestnikom zajęć dziękuję za zaangażowanie i życzę Im zdrowia, radości z każdego dnia i wytrwałości w dążeniu do obranego celu. A w Nowym Roku sukcesów w nauce.
                 
 
Jolanta Pawluś
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności