„Wigilijna nocka”

Dodano: 07.01.2013
A A A
Młodzi artyści z ZS w Szebnach, którzy uczęszczają na zajęcia projektowe „Jestem aktorem”, zaprezentowali się 21 grudnia w przedstawieniu jasełkowym
 
Taki tytuł nosi przedstawienie jasełkowe wystawione przez uczniów ZS w Szebniach, którzy uczęszczają na zajęcia projektowe „Jestem aktorem”.

Młodzi artyści zaprezentowali się 21 grudnia przed dość liczną publicznością, w skład której wchodzili również zaproszeni na tą uroczystość goście, m.in. Wójt Gminy Jasło - Stanisław Pankiewicz, radny wsi Szebnie -  Wojciech Piękoś, Dyrektor GBP w Jaśle z/s w Szebniach - Stanisława Ablewicz oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły widzów przy akompaniamencie Marcina Wójtowicza kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów i szkolnego chóru przygotowanych przez Panią Wiolettę Zygmunt, a także przepięknie wykonana przez Panią Teresę Warzechę dekoracja sceniczna, która podkreśliła niezwykłość i tajemniczość wigilijnej nocy. Uczniowie zainscenizowali scenki tradycyjne: z Herodem, przedstawicielkami jego wad i Diabłem, Aniołem i Pasterzami, Trzema Królami, Maryją i Józefem, ale także ukazali magię Świąt Bożego Narodzenia i związane z nimi zwyczaje, tj.: Wigilia, Pasterka, świąteczne śniadanie. Scenariusz został opracowany przez Panią Teresę Świszcz, która również przygotowała uczniów do występu. W próbach pomagała Pani Anna Śliwa. Szczególne podziękowania należą się Pani Marzenie Roztockiej - Gajdzie za pomoc w organizacji strojów. W przedstawieniu wykorzystano również materiały pozyskane w dużej mierze z funduszy unijnych.

Młodzi wykonawcy uzyskali gromkie brawa i słowa uznania ze strony widowni, co oznacza, że występ się podobał.
 
ZS Szebnie
 
Fotorelacja:
 
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności