"Bóg się rodzi"

Dodano: 07.01.2013
A A A
21 grudnia br. na auli w Zespole Szkół w Osobnicy mieliśmy okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowejoraz uczniów gimnazjum.

"Nadziei blask aż po nieba kres
Wigilii czas, płonie światłem świec.
Poprzez ciszy mgłę z dala słychać śpiew
Dziś wszystkim z nas
Bóg narodzi się."

 
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla wszystkich, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dla wielu z nas jest najważniejszym wydarzeniem w roku. W Bożym Narodzeniu ukryta jest niezwykła magia wprowadzająca między ludzi pokój, radość i szczęście. Święto to wiąże się z wieloma tradycjami, które są bardzo pielęgnowane. Także w naszej szkole, jak co roku, uczniowie przygotowani przez swoich opiekunów przygotowali jasełka.

21 grudnia br. na auli w Zespole Szkół w Osobnicy mieliśmy okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej przygotowanych przez p. Ewę Więcek, oraz uczniów gimnazjum, których przygotowała p. Beata Kapanowska. O oprawę muzyczną zadbał p. Grzegorz Łącki.

Młodsi uczniowie przedstawili tradycyjną historię narodzin Chrystusa, przenosząc nas w dalekie czasy do Betlejem. Młodzi aktorzy świetnie wczuli się w swoje role. Do ubogiej stajenki ze Świętą Rodziną zawitali, prowadzeni przez aniołów, pasterze, oraz królowie, którzy złożyli pokłony i dary. Nie zabrakło również osoby Heroda i diabła, którzy za wszelką cenę chcieli pozbyć się Jezusa. Całość przedstawiająca poszczególne scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców i Heroda, przeplatana była przepięknymi kolędami, wprowadzającymi świąteczną atmosferę.

 Następnie mieliśmy okazję zobaczyć jasełka w wersji współczesnej. Akcja toczy się na dworcu kolejowym, przedstawiona jest sytuacja i postawy trzech bezdomnych. Na dworzec przybywa Józef z Marią, którzy nie mogą znaleźć schronienia, pasterz, trzej królowie, Herod z kobietami. Ciąg wydarzeń pozwala zrozumieć bezdomnym swoje błędy i otworzyć serca dla Chrystusa, otrzymują nowe życie, co symbolizują białe koszule...

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na wszystkich widzach.

Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor oraz Ksiądz Proboszcz, którzy podkreślili jak wielkie znaczenie ma i powinien mieć Pan Jezus w naszym życiu, oraz złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

W tej świątecznej atmosferze uczniowie z wychowawcami udali się do klas, nadszedł moment łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.
 
ZS Osobnica
 
Fotorelacja:
 
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności