Udział w projekcie „U-MÓWMY się na ... polski!”

Dodano: 10.01.2013
A A A
Uczniowie ZS w Szebniach jako jedyni przedstawiciele szkół z Gminy Jasło wzięli udział w projekcie „U-MÓWMY się na ...polski!” realizowanym przez MBP w Jaśle.
 
Uczniowie ZS w Szebniach jako jedyni przedstawiciele szkół z Gminy Jasło wzięli udział w projekcie „U-MÓWMY się na ...polski!” realizowanym przez MBP w Jaśle.
Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski i Podkarpacki Wicekurator Oświaty.


29 października uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami: Małgorzatą Klocek - Rybą, Teresą Świszcz i Aliną Przebiędą wzięli udział w panelu dyskusyjnym pt. „Co się dzieje z językiem?”, który poprowadził Dariusz Bugalski - poeta i dziennikarz radiowej „Trójki” wraz z prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego Kazimierzem Ożogiem oraz Grzegorzem Kociubą - poetą  i krytykiem literackim. Tematem dyskusji, odbywającej się w auli I LO w Jaśle, był język młodzieżowy,  język Internetu oraz zjawiska we współczesnej polszczyźnie.
 


6 listopada uczniowie klasy II b pod opieką Pani Teresy Świszcz uczestniczyli w warsztatach kompetencji językowych „U-MÓW się z nami...GESTAMI!”, prowadzonych przez dr Barbarę Sokołowską. Poznali oni tajniki słów i wyrażeń, przedstawiali sposoby ich zastosowania w konkretnych sytuacjach, dyskutowali o sztuce wymowy.
 

15 listopada z kolei najmłodsi uczniowie z nauczania zintegrowanego wraz z Paniami: Beatą popularnych wierszy i opowiadań dla dzieci. Czas upłynął im na wspólnej zabawie językiem połączonej z głośnym czytaniem i innymi zagadkami słownymi. Spotkanie zostało zakończone barwnym happeningiem w parku.
 
Finał projektu miał miejsce 27 listopada na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury w postaci dyktanda zatytułowanego „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Z naszej szkoły wzięły w nim udział: Kamila Gajda z kl. IV, Julia Hap z kl. V, Martyna Bek z kl. Ib oraz Karina Lubaś z kl. IIb wraz z Panią Bożeną Macek - Lubaś. Dyktando poprzedzone zostało wykładem Agaty Hąci na temat „Czy kapucyni piją cappuccino?”.
 
Udział w tym projekcie był jednym z niezwykłych doświadczeń i będzie na pewno mile wspominany.
 
ZS Szebnie
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności