Dzień Babci i Dziadka

Dodano: 18.01.2013
A A A
Dzieci ze świetlicy w Żółkowie wykonały własnoręcznie dla swych BABĆ I DZIADKÓW piękne prezenty - ramki na fotografie.
W dniu 21 i 22 stycznia obchodzimy piękne święta. To dzień BABCI I DZIADKA. W Polsce pomysł powstania dnia BABCI pojawił się w tygodniku ' Kobieta i życie' w  1964r. Już rok później święto to zaczął popularyzować 'Express Poznański'. W roku 1966 również'Express Wieczorny' ogłosił 21 stycznia 'DNIEM BABCI". Później nieco powstała również tradycja obchodzenia'DNIA DZIADKA'. Na całym świecie obchodzone są te święta, jednak w różnych miesiącach - od wiosny po jesień i bardzo często tego samego dnia. Nie ma jednolitej daty jak np.Dzień Kobiet. /źródło-Wikipedia/.
 


Pamiętajmy o Tych bardzo ważnych osobach, które wywarły na pewno duży wpływ na nasze charaktery i osobowości. Obdarujmy Ich także szacunkiem i miłością, służmy pomocną dłonią i dobrym sercem w jesieni życia. Zapewne drobny upominek zrobiony przez wnuczęta będzie dla 'dziadków' milszy /bo został poświęcony czas i praca/ niż kupiony na prędko w sklepie.
 Dzieci ze świetlicy w Żółkowie wykonały dla swych BABĆ I DZIADKÓW ramki na fotografie. Ponieważ doszły do wniosku, że oglądanie fotografii wraz z dziadkami, to jedne z najmilej wspominanych chwil, które z Nimi spędzili.
 
     BABCIU,DZIADKU - chodźcie z nami
     Damy Wam łąkę z kwiatami,ze skowronkiem
     Do wąchania,patrzenia.......
     A do łąki dodamy życzenia.
     Nawet gdy się zachmurzy na niebie
     Nawet gdy się kłopotów nazbiera
     My uśmiechamy się do siebie zawsze
     Jak dziś, jak teraz.

 
Wszystkim BABCIOM i  DZIADKOM-dużo,dużo zdrowia.Dwustu lat życia,
oraz miłości i życzliwości od najbliższych
 - życzą uczestnicy zajęć świetlicowych wraz z opiekunem.

J.Pawluś
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner