XI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dodano: 21.01.2013
A A A
18 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Szebniach odbył się już po raz jedenasty Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
 
18 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Szebniach odbył się już po raz jedenasty Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, którego pomysłodawczynią jest p. Wioletta Zygmunt. Konkurs organizowany jest pod patronatem Wójta Gminy Jasło.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły - Paweł Rozmus, natomiast dalszą część poprowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego - Kamila Pikuła i Adam Bachta. Swoje zdolności wokalne na szkolnej scenie wśród pięknej, świątecznej dekoracji przygotowanej przez p. Teresę Warzechę zaprezentowało około 46 uczniów ze szkół Gminy Jasło, m.in: z Osobnicy, Trzcinicy, Opacia, Warzyc, Niepli oraz Szebni i miasta Jasła.

Repertuar był dość zróżnicowany, począwszy od kolęd i pastorałek śpiewanych na co dzień w czasie bożonarodzeniowym po te mniej znane. Poziom uczestników był, jak stwierdziła komisja, bardzo wysoki, dlatego też pięcioosobowe jury, w składzie: Przewodnicząca - p. Aleksandra Piękoś - nauczyciel muzyki, p. Grażyna Leńczuk - dyrektor MDKu w Jaśle, p. Irena Pikul - nauczyciel muzyki, p. Bogusław Pacek - dyrektor GOKu w Chorkówce i p. Roman Jarzmik - instruktor muzyki, nie miało łatwego zadania.
 
Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. A oto tegoroczni zwycięzcy:
 
  • I KATEGORIA KLAS 0-III szkoły podstawowej
I miejsce - Malwina Karamon - Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle
II miejsce - Marlena Placek - Zespół Szkół w Warzycach
III miejsce - Natalia Hendzel - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
Wyróżnienie - Michał Witusik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
 
  • II KATEGORIA KLAS IV - VI szkoły podstawowej
I miejsce - Aleksandra Brągiel - Szkoła Podstawowa nr 2 w Osobnicy
II miejsce - Natalia Bąk - Zespół Szkół w Szebniach
III miejsce - Mateusz Ciołkosz - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
Wyróżnienie - Julia Gajecka - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
 
  • III KATEGORIA KLAS I - III gimnazjum
I miejsce ex aequo - Oliwia Hap, Karina Lubaś - Zespół Szkół w Szebniach
III miejsce - Joanna Konieczna - Społeczne Gimnazjum w Opaciu
Wyróżnienie - Gabriela Czerwińska - Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle
 
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!!! i życzymy dalszych sukcesów, a ich opiekunom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie swoich uzdolnionych uczniów.

Sponsorami tegorocznego konkursu byli: Wójt Gminy Jasło i F.H.U.M.P."Videomix" Krzysztof Roś Zimna Woda, którym serdecznie dziękujemy.


Zespół Szkół w Szebniach
 
Fotorelacja z konkursu:
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności