Zobacz kolory INACZEJ

Dodano: 23.01.2013
A A A
Na czwartkowych warsztatach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach dzieci i młodzież będą miały okazję odkryć kolory - wcale ich nie widząc.
 
Czarne ilustracje na czarnych kartkach, czarny braille, jedynie tekst odcinający się od tła jasnymi literami – taka jest właśnie „Czarna książka kolorów”. Autorka książki wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć czy spróbować kolorów. Czytając tę opowieść, też zaczynamy je widzieć inaczej, tak jak Tomek żyjący w „świecie ciemności”.

Na czwartkowych warsztatach w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach dzieci i młodzież będą miały okazje poznać  ten niezwykły świat Tomka,  tak jak on odkryć kolory - wcale ich nie widząc.

 

 
Na spotkanie z „Czarną książką” zapraszamy 24.01.2013 r. na godz. 15.00 do czytelni GBP w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności