Dla tej Miłości Maleńkiej ...

Dodano: 07.02.2013
A A A
Pod taką nazwą przebiegł Koncert Kolęd zorganizowany w dniu 20 stycznia br. przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię w Osobnicy.
 
Pod taką nazwą przebiegł Koncert Kolęd zorganizowany w dniu 20 stycznia br. przez Regionalne Stowarzyszenie Rozwoju Kultury i Parafię w Osobnicy.
 Podczas koncertu zaprezentowały się kolejno: Chór Męski "Echo" z Jasła pod dyrekcją Pana Jana Augustyna, Chór Sanktuaryjny przy Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, którym dyryguje Pan Waldemar Sztogrin, Chór Męski z Cieklina oraz Chór Cecylianum z Osobnicy pod dyrekcją Pani Agaty Delikat wraz z mężem Mariuszem. Naprzemiennie z występującymi chórami śpiewali kolędy również Osobnicy Soliści: Kasia Ślusarczyk, Ola Brągiel, Agnieszka Rewiś.
 
Na zakończenie koncertu przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Osobnicy pod batutą Pana Profesora Jana Zygmunta śpiewało kolędy Rodzeństwo Dorota i Andrzej Piróg. Zwieńczeniem pięknego śpiewu na koncercie była wspólna Eucharystia, którą sprawował Proboszcz ks. Czesław Szewczyk a podczas której, przy akompaniamencie Orkiestry docierały głosy wszystkich Chórzystów, Solistów i zebranych wiernych pod same niebiosy. Natomiast dopełnieniem tego niecodziennego wydarzenia było wspólne spotkanie na poczęstunku, w Parafialnym Domu Kultury gdzie przy dalszym kolędowaniu zostały wręczone Artystom pamiątkowe dyplomy i upominki.

W imieniu organizatorów podziękowania kieruję do wszystkich, którzy uczestniczyli w tym imponującym "widowisku", począwszy od Gospodarza koncertu Ks. Proboszcza, Chórów - szczególne podziękowania dla Chóru z Cieklina, który nie zawiódł, przyjechał i wystąpił bez dyrygenta - Orkiestry, Solistów,  Gminy Jasło po Gości na czele z Posłem RP Panem Bogdanem Rzońcą, Parafian, Radio Via, które informowało o planowanym koncercie, bo przecież to wszystko - jak sama nazwa koncertu głosi - "Dla tej Miłości Maleńkiej"....

Lucyna Wątroba
 


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności