Ania z Zielonego Wzgórza

Dodano: 19.02.2013
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz jej filie we współpracy partnerskiej z Kołami Gospodyń Wiejskich w Szebniach, Osobnicy i Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy w ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi – Pożyteczne ferie 2013 byli organizatorami wyjazdowych warsztatów do Teatru Wandy Siemaszkowej.
 
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach oraz jej filie  we współpracy partnerskiej z Kołami Gospodyń Wiejskich w Szebniach, Osobnicy i Stowarzyszeniem Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy w ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi – Pożyteczne ferie 2013 byli organizatorami wyjazdowych warsztatów do Teatru Wandy Siemaszkowej.
 


Młodzi czytelnicy z gminy Jasło mieli okazję zobaczyć sztukę w reżyserii J. Szurmieja,  scenografii S. Bicz oraz oprawie  muzycznej Z. Karneckiego pt.  „Ania z Zielonego Wzgórza”.
 


W  środę 13 lutego br. tradycyjnie jak co roku  na feriach, 54 osobowa grupa dzieci i młodzieży odwiedziła gościnne progi rzeszowskiego teatru. Powieści Lucy Maud Montgomery, to ulubiona lektura dziewczynek małych i dużych. Za to musical na podstawie tego utworu trafił w gusta wszystkich młodych sympatyków powieści, bez względu na płeć i wiek. Jednym słowem: wspaniały spektakl familijny dla wszystkich.

Sztuka opowiada historię romantycznej  Any Shirley  jedenastoletniej dziewczynki z domu dziecka, która znajduje życzliwy dom na Zielonym Wzgórzu. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi. W trakcie akcji dorasta, zmienia się, jest coraz bardziej szczęśliwa, czuje się kochana, chciana. Maryla i Mateusz Cutbert’owie z powodzeniem odgrywają rolę rodziców i wychowują ją na zdolną nauczycielkę i odważną kobietę.

Przed wyjazdem do teatru  czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki poznali losy bohaterki książki. Młodzi klubowicze zastanawiali się czy aktorka która wcieliła się postać Ani podoła wyzwaniu odegrania tak energicznej pełnej życia dziewczynkę o artystycznej duszy i ogromnej wyobraźni. Dzieło Szurmieja wywarło na naszych młodych czytelniczkach  wielkie wrażenie, a nasze małe czytelniczki wychodząc z teatru miały łzy wzruszenia w oczach.
 
GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner