Z ostatniej chwili

Dodano: 28.02.2013
A A A
W dniu 21.02.2013r w świetlicy w Niepli została zorganizowana wystawa rękodzieła ludowego oraz spotkanie z twórcami ludowymi pt.: „Twórczość ludowa skarbem wiejskim".
W dniu 21.02.2013r w świetlicy w Niepli została zorganizowana  wystawa rękodzieła ludowego oraz  spotkanie z twórcami  ludowymi  pt.: „Twórczość ludowa skarbem wiejskim".


Spotkania tego typu  dają  możliwość  stworzenia dzieciom bezpośredniej obserwacji powstawania prac rękodzielnictwa ludowego, poznania historii i swojego środowiska, kultywowania tradycji ludowej oraz aktywnego uczestnictwa w  warsztatach.  Lokalna twórczość ludowa  umożliwia powrót do źródeł życia każdego człowieka, jego etyki, języka w obrębie kultury lokalnej i regionalnej. Aby wychować człowieka twórczego, otwartego, świadomego, pewnie poruszającego się po świecie wartości, ważne jest kształtowanie jego tożsamości regionalnej. Zasadniczym warunkiem zachowania własnej kultury i jej trwania jest przekaz dziedzictwa kulturowego.


Dziękujemy  paniom: J. Dziedzic, T. Długosz  a także  rzeźbiarzowi panu P. Polak  oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością.

G. KiszkaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności