„Trzy ważne słowa” w Bibliotece

Dodano: 28.02.2013
A A A
27 lutego 2013 roku uczniowie klasy II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Warzycach wraz z wychowawcą panią Barbarą Maczuga odwiedzili Filię GBP w Warzycach.

27 lutego 2013 roku uczniowie klasy II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół w Warzycach wraz z wychowawcą panią Barbarą Maczuga odwiedzili Filię GBP w Warzycach.

Dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki, że jest to miejsce nie tylko udostępniania i wypożyczania książek ale również miejsce spotkań tematycznych, autorskich gdzie odbywają się wszelkiego rodzaju zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz można darmowo skorzystać z komputerów i Internetu. Zaznajomiły się z regulaminem biblioteki, udostępnianiem zbiorów, kartami czytelników oraz książek. Nie zabrakło informacji na temat drogi powstawania książki od jej napisania do znalezienia się na półce w bibliotece. Dowiedziały się o pracy bibliotekarza, gdzie został obalony mit pani bibliotekarki siedzącej za biurkiem i czytającej książki. Przyszli czytelnicy zostali poinformowani co trzeba przynieść ze sobą i z kim przyjść by zapisać się do biblioteki.
Na spotkanie została zaproszona Monika Kocik lokalna poetka, która przedstawiła zebranym kilka swoich wierszy m.in. „Mądrość” i „Trzy ważne słowa” oraz udostępniła nagranie muzyczne swojego utworu „Tak łatwo”. Na zakończenie swojego występu Monika zaprezentowała wiersze dla dzieci „Wilk u dentysty”, „Gęś i prosię” a także „Brudas”.Młodzi czytelnicy podczas spotkania mieli możliwość zadawania mnóstwa pytań. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali zakładki do książek oraz naklejki promujące akcję „Gmina Jasło Czyta Dzieciom”.
E. WieczorekCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner