Warto marzyć... czyli „Link do przyszłości” w Trzcinicy

Dodano: 05.03.2013
A A A
O tym, że „chcieć to móc”, a gdy bardzo czegoś chcemy to marzenia mogą się spełnić, przekonywał grupę gimnazjalistów Łukasz Pieter, który w piątek 1 marca był gościem Zespołu Szkół w Trzcinicy.

    O tym, że „chcieć to móc”, a gdy bardzo czegoś chcemy to marzenia mogą się spełnić, przekonywał grupę gimnazjalistów Łukasz Pieter, który  w piątek 1 marca  był gościem Zespołu Szkół w Trzcinicy.    Dziennikarz, politolog, specjalista od nowych technologii.  Pracował w Polskim Radio Katowice, był dyrektorem  muzycznym w RMF MAXX. Kilka lat spędził w  RMF FM jako redaktor, zajmował się doborem i programowaniem muzyki w tej stacji. Jego niezwykła historia i ścieżka kariery, zainspirowała niejednego z uczestników spotkania. Opowieść o przygodzie z radiem, którą zaczął już jako 15-letni chłopiec, o marzeniach i pasji,  prowadzących go do celu, stały się fascynującym tematem do  rozmów o  przyszłości, zawodach czy trendach na rynku pracy.    „Zawsze marzyłem o pracy w radiu i zajmowaniu się muzyką w redakcji muzycznej. Los tak chciał, że trafiłem w nie byle jakie miejsca, które pozwoliły mi poznać nie tylko warsztat, ale również technologię wpływającą na kształt współczesnego radia”- powiedział Ł. Pieter „Warto marzyć, bo przy odrobinie determinacji, ciężkiej pracy i szczypcie szczęścia marzenia się spełniają” - dodaje.


    
     Wydarzenie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę  Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach i Filię GBP w Trzcinicy,  odbyło się w ramach   ogólnopolskiego projektu „Link do przyszłości”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości i kariery zawodowej. Spotkania z młodymi profesjonalistami stanowią istotną część warsztatów.  Oprócz okazji do wysłuchania ciekawych historii i rozmów z ludźmi sukcesu, młodzież ma okazję dowiedzieć się jakie zawody będą w przyszłości cieszyły się powodzeniem na rynku pracy, jak wygląda aktualna sytuacja i trendy na rynku pracy i jaką rolę odgrywać będą tu nowe technologie.    Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Więcej na stronie https://www.linkdoprzyszlosci.pl
   


    Dyrektor GBP  składa serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Trzcinicy za pomoc w realizacji  spotkania.

Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner