Poezja w rytmach blues’a, funky i rock’a

Dodano: 18.03.2013
A A A
W sobotnie popołudnie, w bibliotece w Szebniach za sprawą zespołu Expressly Indistinct mogliśmy zapoznać się z tekstami słoweńskiego tłumacza i poety - Tonego Škrjaneca.

Każdy z nas posiada własną, indywidualną definicję poezji, ponieważ każdy  człowiek ma swoje odmienne przemyślenia na ten temat. Niekiedy szukamy w niej odpowiedzi na nurtujące nas pytania a czasem uczy nas jak radzić sobie ze światem, który nas otacza.


 
Istnieją różne rodzaje poezji, a jednym z nich jest poezja śpiewana. Wielu artystów, muzyków i piosenkarzy sięga po teksty znakomitych poetów, które za sprawą muzyki „odradzają się na nowo”.  W sobotnie popołudnie, w bibliotece za sprawą zespołu Expressly Indistinct mogliśmy zapoznać się z tekstami słoweńskiego tłumacza i poety  - Tonego  Škrjaneca.  


Członkowie zespołu  - Roman Jarzmik (gitara, wokal, looper) oraz  Damian Pis (gitara basowa) zaprezentowali publiczności utwory mówiące o życiu, uczuciach i przemijaniu w innowacyjnych muzycznych aranżacjach. Biblioteka rozbrzmiewała dźwiękami blues’a, rock’a, funky a nawet hard rock’a.W tych utworach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki muzyce mogliśmy bardziej zagłębić się w poezję, w teksty, które niosły ze sobą radość i zachwyt, zmuszały do refleksji oraz zadumy. Na zakończenie publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.Koncert dobył się 9 marca br. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności