Osobniczanka laureatką prestiżowego konkursu

Dodano: 18.03.2013
A A A
Kinga Kazimierska, uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego w Osobnicy zajęła 3. miejsce w przedmiotowym konkursie z języka polskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.


Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń…
A jeśli do słów znanej piosenki dołożymy pracowitość, zdolności i ambicję trzynastolatki, to otrzymamy sukces w postaci 3. miejsca w przedmiotowym konkursie z języka polskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Kinga Kazimierska, uczennica szóstej klasy  Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego w Osobnicy, jest pierwszą w historii naszej szkoły, która uzyskała tytuł laureata w tak prestiżowym konkursie.

Droga do osiągnięcia sukcesu była długa i rozpoczęła się w październiku 2012 r. etapem szkolnym, do którego przystąpiła duża rzesza uczniów ze  szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Kolejny etap i kolejny wysiłek, ale znowu sukces, który  zagwarantował naszej uczennicy udział w etapie wojewódzkim konkursu. 26 stycznia  2013 roku w  Gimnazjum nr 6 przy ul. Wincentego Pola 1 w Rzeszowie przez 90 minut rywalizowali najlepsi uczniowie z całego województwa. Kinga  znalazła się w szczytnym gronie 13  laureatów, zajmując wysokie -  3. miejsce.

Przynosząc chlubę szkole, radość i dumę rodzicom oraz swojej nauczycielce, a przede wszystkim wielką satysfakcję sobie, udowodniła, że ogromny wysiłek okazał się opłacalny. Wiele godzin efektywnej pracy w szkole i samokształcenia w domu, wchłonięcie i zapamiętanie treści trudnych lektur oraz znaczne poszerzenie wiedzy programowej z zakresu literatury i gramatyki języka polskiego zaowocowały konkretnymi wynikami, jak również nagrodą. Nasza Laureatka – na mocy  rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. – zostaje zwolniona ze Sprawdzianu szóstoklasisty, otrzymując równocześnie maksymalną liczbę punktów.

Sukces Kingi jest przykładem na to, że  jeśli nawet wysiłek jest na początku rzeczą przykrą, to przynosi chlubne zwycięstwo.

Gratulujemy uczennicy, jej rodzicom  i szkole !

PS. Dla zainteresowanych – instrukcja, jak osiągnąć sukces w nauce.

Składniki:

Pracowitość
Wytrwałość
Obowiązkowość
Rzetelność
Zdolności
Wiara we własne siły

Sposób sporządzenia

Wszystkie składniki połączyć, a następnie delikatnie, aczkolwiek dokładnie wymieszać.
W razie opadania nie zrażać się, tylko zdecydowanie podkręcić ogień.
                                    
                                    Powodzenia!
Beata Majsterkiewicz

                               


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności