Pisankami święta malowane

Dodano: 18.03.2013
A A A
Z obchodami Świąt Wielkanocnych związane są liczne obrzędy, jednym z nich jest malowanie i zdobienie jajek. Dzieci ze świetlicy w Jareniówce wykazały się dużą inwencją twórczą i według własnych pomysłów wykonały piękne, kolorowe pisanki.


„…Pisanki , pisanki jajka malowane,
 nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Pisanki, pisanki jajka kolorowe
na nich malowane bajki pisankowe …”Z obchodami Świąt Wielkanocnych związane są liczne obrzędy, jednym z nich jest malowanie i zdobienie jajek.
Trudno wyobrazić sobie te święta bez nich, tym bardziej, że bez większego trudu można je samodzielnie wykonać.
Dzieci ze świetlicy w Jareniówce wykazały się dużą inwencją twórczą i według własnych pomysłów wykonały piękne, kolorowe pisanki. Uczestnicy zajęć malowali farbami wydmuszki, obklejali  bibułą, papierowymi serwetkami oraz dekorowali cekinami styropianowe jajka. Tak wykonane pisanki udekorują nasze stoły podczas Świąt Wielkanocnych.


Dorota MerkwaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności