Koncert lwowskiego chóru w zabytkowym kościele w Szebniach

Dodano: 26.03.2013
A A A
W Niedziele Palmową, 24 marca odbył się koncert Chóru Kameralnego A Cappella Leopolis ze Lwowa na Ukrainie. Pomimo tak mroźnej pogody koncert w zabytkowym kościele zgromadził wiele ludzi, którym bardzo spodobały się utwory różnych epok.

W Niedziele Palmową, 24 marca odbył się koncert Chóru Kameralnego  A Cappella Leopolis ze Lwowa  na Ukrainie. Pomimo tak mroźnej pogody koncert w zabytkowym kościele zgromadził wiele ludzi, którym bardzo spodobały się utwory różnych epok.Koncert odbył się pod hasłem „Skoro powstanie nowina radosna…”.  Chór w dwunastoosobowym składzie pod kierunkiem Ludmyły Kapustiny przedstawił ukraińską muzykę cerkiewną, ale także polskie pieśni.


Zespół został założony w 2002 r. we Lwowie , a  tworzą go śpiewacy zawodowi oraz amatorzy. Wykonując muzykę różnych epok od średniowiecza do klasycyzmu, pragną powrócić do dawnych technik śpiewu. W ich bogatym repertuarze znajdują się między innymi: chorał gregoriański, pieśni hiszpańskich pielgrzymów z XV w., dzieła Heinricha Schutza, muzyka operowa Dmytra Bortnianskiego oraz programy czeskiej i ukraińskiej muzyki cerkiewnej.
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner