MEGA - PALMA w bibliotece

Dodano: 03.04.2013
A A A
Członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy pielęgnują tradycję i chronią zwyczaje przed zapomnieniem. Co roku z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowują się do Wielkanocy. W okresie poprzedzającym te wiosenne święta powstają kolorowe dekoracje – pisanki, stroiki i palmy.


Członkinie  Stowarzyszenia Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej  w Trzcinicy pielęgnują tradycję i chronią zwyczaje przed zapomnieniem. Co roku  z wielkim zapałem i zaangażowaniem  przygotowują się do Wielkanocy.  W okresie poprzedzającym te wiosenne święta powstają kolorowe dekoracje – pisanki, stroiki i palmy.


W tym roku panie  postanowiły zrobić mega - palmę, do współpracy zaprosiły także  przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy, bibliotekarkę A. Jeleń i znajomą plastyczkę A. Gorczycę.   Przez okres prawie dwóch tygodni wszyscy  spotykali się  w  Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w  Trzcinicy, by  wspólnie tworzyć tę wspaniałą ozdobę. Palma powstawała etapami. Zaczęło się od projektu, później dorabiano pojedyncze elementy. Tradycyjne bibułowe kwiaty, farbowane  trawy, gałązki  wierzby, leszczyny, przeplatane bukszpanem i kłosami zbóż, a także  kolorowe wstążeczki sprawiły, że wszystko razem nabrało  bardzo dekoracyjnego charakteru. Delikatnym odstępstwem od tradycji stały się papierowe kwiaty robione metodą origami, które bardzo wzbogaciły  wygląd palmy. 


                                                             
W Niedzielę Palmową  w kościele parafialnym w Trzcinicy odbyło się uroczyste poświęcenie tego ponad 5-cio metrowego dzieła.    Na okres Wielkanocy palma została umieszczona w kościele i  będzie doskonałym elementem dekoracji świątecznej.

A. JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner