II GMINNY KONKURS WIELKANOCNY rozstrzygnięty!

Dodano: 04.04.2013
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło, Gminny Konkurs Wielkanocny, pod hasłem: „Ozdoby świątecznego stołu”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło, Gminny  Konkurs Wielkanocny, pod hasłem: „Ozdoby świątecznego stołu”. 


Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród  i wyróżnień, odbyło się 25 marca br. w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w  Trzcinicy. 


Na konkurs wpłynęło 36 prac dzieci z całej gminy. Poziom wykonania, pomysłowość i oryginalność pisanek, kartek i stroików wielkanocnych był niezwykle wysoki. Jury powołane przez organizatorów wyłoniło 4  głównych zwycięzców.

Biorąc pod uwagę kategorie wiekowe przyznano pierwsze  miejsca.

  • Kategoria I- przedszkolaki i kl.0
- Kacper Lubaś- SP w Szebniach
                                                                
  • Kategoria II – kl I-III 
- Magdalena Pietraszek- SP w Osobnicy i Kamil Błasik- SP w Warzycach

  • Kategoria III- kl IV-VI
– Patrycja Filar- SP w Trzcinicy

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody  książkowe. Ponadto organizatorzy przyznali 12 wyróżnień specjalnych, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia.
 
  
Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych i pobudzanie inwencji twórczej dzieci, a także przekazywanie umiejętności rękodzielniczych młodemu pokoleniu. Ważnym elementem jest tutaj ocalenie od  zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanej z okresem Wielkanocnym, a także aktywizacja środowiska lokalnego w kierunku uprawiania sztuki ludowej.

Podsumowanie konkursu połączone zostało z pokazem i zdobienia pisanek wielkanocnych.  Pokaz poprowadziła Helena Jarecka- twórczyni ludowa z Trzcinicy, członkini SRKLZJ i klubu „Michalina”. W  asyście zgromadzonych dzieci odbyło się wspólne zdobienie jajek styropianowych z wykorzystaniem kolorowych nici, tasiemek i wyrobów pasmanteryjnych.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji konkursu.

Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności