VI Konferencji Naukowej WNS UŚ Regiones Mundi: Brazylia

Dodano: 03.04.2013
A A A
Podczas VI Konferencji Naukowej WNS UŚ Regiones Mundi: Brazylia, która odbyła się w dniach 26-27 marca 2013 r. na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Nauk Społecznych w Katowicach w panelu Historia i społeczeństwo udział wzięli przedstawiciele bibliotek gminy Jasło.


Podczas VI Konferencji Naukowej WNS UŚ Regiones Mundi: Brazylia, która odbyła się w dniach 26-27 marca 2013 r. na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Nauk Społecznych w Katowicach w panelu Historia i społeczeństwo udział wzięli przedstawiciele bibliotek gminy Jasło.


Eksperci, doktoranci i studenci obradowali w panelach poświęconych brazylijskiej polityce wewnętrznej i gospodarce, polityce zagranicznej, historii i społeczeństwie oraz religii, kulturze i sztuce.Gościem specjalnym Konferencji był Jacek Junosza Kisielewski, były Ambasador RP w Brazylii.
Patronatem Honorowym nad Konferencją objęli:  JE Ambasador Brazylii w Polsce Jorge Geraldo Kadri, Konsul Honorowy Brazylii w Krakowie Grzegorz Hajdarowicz, Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.Wykład pt. Ślady Piasta pod Piniorami  poświęcony życiu i twórczości Wojciecha Breowicza wśród polonii brazylijskiej przedstawiły dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle - Stanisława Ablewicz oraz Izabela Tomaszewska - Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej GBP.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności