Kokurs pięknego czytania wierszy Tuwima w Zespole Szkół w Osobnicy

Dodano: 15.04.2013
A A A
5 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Inspiracją do jego zorganizowania było włączenie się w obchody trwającego obecnie Roku Tuwima.


5 kwietnia 2013r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej. Inspiracją do jego zorganizowania było włączenie się w obchody trwającego obecnie Roku Tuwima.
Celem konkursu było:
- budzenie zainteresowania twórczością Juliana Tuwima,
- kształtowanie umiejętności pięknego czytania,
- stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych,
- uczenie rywalizacji w miłej atmosferze,
- promocja czytelnictwa.W konkursie wzięło udział 7 uczniów z klasy pierwszej, którzy mieli za zadanie przygotować do pięknego przeczytania 21 wierszy J. Tuwima a następnie zaprezentować wylosowany fragment w trakcie konkursu. Konkurs odbył się w miłej atmosferze w bibliotece szkolnej. Uczestnikom kibicowali koleżanki i koledzy z klasy pierwszej wraz z wychowawczynią. Występy uczestników oceniała komisja w składzie : p. Bożena Dziedzic i p. E. Więcek, która brała pod uwagę:
- płynność i bezbłędność czytania,
- wyrazistość i dykcję,
- interpretację czytanego tekstu.Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Natalia Gondek
II miejsce - Weronika Szczerba
III miejsce - Paweł Bartuś
wyróżnienie - Klaudia Mazur i Jakub Gliwa.

Laureaci otrzymali z rąk p. wicedyrektora Marka Godlewskiego dyplom i nagrody książkowe a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia.Ta próba czytania przez pierwszoklasistów klasyka literatury dla dzieci, jakim jest Tuwim na pewno nie pójdzie na marne. Uczniowie nie tylko doskonalili technikę czytania ale mieli okazję poznać wiersze pisane językiem dowcipnym, przedstawiające jakiś fragment rzeczywistości, często z ukrytym morałem lub przesłaniem. Wszyscy uczestnicy wyszli z biblioteki uśmiechnięci i zadowoleni.

Danuta RyznarCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności