Co dzieci potrafią zrobić ze śmieci

Dodano: 29.04.2013
A A A
Od 22 do 24 kwietnia na świetlicy w Żółkowie została przeprowadzona akcja pod hasłem 'Co dzieci potrafią zrobić ze śmieci', a wszystko to z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypadał w tym roku 22 kwietnia.
Od 22 do 24 kwietnia na świetlicy w Żółkowie została przeprowadzona akcja pod hasłem 'Co dzieci potrafią zrobić ze śmieci', a wszystko to z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypadał w tym roku 22 kwietnia.


Jest to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970r. w 192 krajach świata. W Polsce początek obchodów to 1990 rok. Na całym świecie organizowane są wówczas festyny, różnego rodzaju mitingi oraz imprezy o charakterze ekologicznym, a wszystko po to, abyśmy zaczęli dbać o naszą Matkę Ziemię. Międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie ma też na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.


Dlatego uczestnicy zajęć świetlicowych w Żółkowie postanowili  włączyć się czynnie w tę szczytną akcję. Jednego dnia pomogli uporządkować obejście wokół budynku świetlicy i plac zabaw (oczywiście segregując śmieci). Następne dwa dni poświęcili na warsztaty plastyczne pod hasłem 'Co dzieci potrafią zrobić ze śmieci'.


Zadziwiające i zaskakujące jest to,  jak 'śmieci' potrafią okazać się przydatnymi i funkcjonalnymi przedmiotami, a nawet zabawkami. Młodzi artyści dali 'śmieciom' drugie życie. Wykorzystali do tego min.: rolki po ręcznikach i papierze toaletowym, opakowania po jajkach, butelki i zakrętki plastikowe, tekturę, sznurek, włóczkę, szklane opakowania, skrawki materiałów, ulotki reklamowe, itp. Z ww. odpadów powstały min.: zabawki, świeczniki, wazony, ozdoby na okna i ściany, obrazy. Należy zaznaczyć, że młodzi ludzie posiadają  już dużą świadomość ekologiczną, ale to my dorośli powinniśmy dawać im przykład i zachęcać do dbania o naszą planetę. To MY-DOROŚLI pozostawiamy im spadek w postaci zatrutego środowiska. Najwytrwalsi i najbardziej aktywni w nagrodę otrzymali słodkie upominki.
  
Dziękuję dzieciom i młodzieży za udział i zaangażowanie w akcji.


J.Pawluś


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner