Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski

Dodano: 30.04.2013
A A A
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony 2 maja jest szczególnym świętem dla wszystkich Polaków. Dzień później obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 222 rocznica uchwalenia Konstytucji. Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2013 roku, odwiedziły przedszkolaki z szebieńskiej ochronki. Przemaszerowały one przez całą miejscowość trzymając w rączkach własnoręcznie wykonane biało czerwone flagi.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolu wolności i niepodległości obchodzony 2 maja jest szczególnym świętem dla wszystkich Polaków. Dzień później obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 222 rocznica uchwalenia Konstytucji. 

Z tej okazji Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach, 30 kwietnia 2013 roku, odwiedziły przedszkolaki z szebieńskiej ochronki. Przemaszerowały one przez całą miejscowość trzymając w rączkach własnoręcznie wykonane biało czerwone flagi.

 

W bibliotece dzieci za sprawą prezentacji multimedialnej przeniosły się w świat legend i baśni związanych z naszym krajem a także odwiedziły największe polskie miasta. W Krakowie obejrzały bajkę o smoku wawelskim a w Warszawie wysłuchały legendy o syrence warszawskiej. Na koniec zapoznały się z legendą o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedziały się dlaczego właśnie orzeł znajduje się w naszym godle narodowym.Maluchy krocząc ulicami naszej miejscowości z pewnością wzbudziły duże zainteresowanie a przechodniom, przejeżdżającym kierowcom i mieszkańcom przypomniały, że powinniśmy być dumni z naszego kraju, jego historii  i z naszych barw narodowych.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner