Szkolny konkurs recytatorski "Julian Tuwim - dzieciom"

Dodano: 06.05.2013
A A A
19 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny konkurs związany z postacią Juliana Tuwima, którego rok właśnie obchodzimy. Tym razem był to konkurs recytatorski.


19 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny konkurs związany z postacią Juliana Tuwima, którego rok właśnie obchodzimy. Tym razem był to konkurs recytatorski.

W wesołe i niezapomniane rymy wierszy Tuwima starali się wszystkich wprowadzić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną i wychowawców klas I-III.Celem konkursu było: popularyzowanie twórczości J. Tuwima, kształtowanie kultury żywego słowa, doskonalenie umiejętności recytatorskich, pobudzenie artystycznej aktywności uczniów oraz promowanie uczniów zdolnych.

Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej, w której przygotowano odpowiednią scenografię oraz miejsca dla występujących i widowni. Konferansjerkę prowadziły uczennice z klasy IV: Amelka Domagała i Zuzia Dybaś. W konkursie wzięło udział 20 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych. Występy małych recytatorów oceniała p. Beata Majsterkiewicz i p. Bożena Dziedzic. Kryteria, które brały pod uwagę to: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Komisja wyłoniła najlepszych recytatorów z każdej klasy.
Laureatami konkursu zostali:
  • klasa I
I miejsce Sebastian Dybaś
II miejsce Jakub Gliwa
III miejsce Weronika Szczerba
  • klasa II
I miejsce Zuzanna Świątkowska
II miejsce Marta Ulaszek
III miejsce Kamila Ulaszek
  • klasa III
I miejsce Robert Niemiec
II miejsce Łukasz Pyznar
III miejsce Paulina Krupa

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk wicedyrektora p. Marka Godlewskiego dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Zmagania występujących z wierszami Tuwima wywołały wiele emocji związanych z rywalizacją, porównywaniem swoich występów z innymi, kibicowaniem koleżankom i kolegom z klasy. Urok bohaterów Tuwima i pełne humoru jego wiersze sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili.

Danuta RyznarCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności