Piknik z Reinfussem- Pogórzańskie smaki

Dodano: 14.05.2013
A A A
Prezentacja walorów kulturowych, krajobrazowych, turystycznych oraz dorobku artystycznego mieszkańców gmin Powiatu Gorlickiego i Powiatu Jasielskiego odbyła się 12 maja br. w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.


Prezentacja walorów kulturowych, krajobrazowych, turystycznych oraz dorobku artystycznego mieszkańców gmin Powiatu Gorlickiego i Powiatu Jasielskiego odbyła się 12 maja br. w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Nie zabrakło koncertów zespołów regionalnych, degustacji potraw oraz wystaw rzemiosła i rękodzieła artystycznego obu powiatów.

Gminy Powiatu Jasielskiego reprezentowali:

Gmina Jasło: kapela " Trzcinicoki" i Zespół Pieśni i Tańca, kapela "Szebnianie", Koła Gospodyń Wiejskich z Bierówki, Szebni, Osobnicy i Sobniowa, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej z Trzcinicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach – wydawnictwa i rękodzieło artystyczne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy- wystawa rękodzielnicza.


Gmina Dębowiec:  zespół " Zarzeczanki" z prezentacją pierników "Barbarki Zarzeczańskie", Gmina Brzyska: zespół "Jeruzalem", Gmina Krempna: zespół "Wilsznia", Gmina Nowy Żmigród: zespół "Magórzanki", Gmina Osiek Jasielski: zespół "Z Notonia" i kabaret "Bez Przypadek", Gmina Skołyszyn: zespół "Lisowianki", Klub Poetów i Twórców Ludowych "Michalina" - poezja, rękodzieło,

Gminy Powiatu Gorlickiego reprezentowali:
Gmina Gorlice - KGW z Szymbarku, Gmina Lipinki - Ludowy zespół "Wójtowiacy"; Stowarzyszenie Kobiet Wsi Kryg, Gmina Bobowa – koronczarka, Miasto Gorlice - potrawy regionalne, Gmina Ropa - potrawy regionalne.

W gościnnych progach Ośrodka Konferencyjno-Wystawienniczego „Kasztel w Szymbarku” wszyscy uczestnicy pogórzańskich smaków mogli poznać dzieje historyczne XVIII wiecznego dworu, zwiedzić wnętrze kasztelu, oficyny dworskiej i ogrodu oraz stare zabytkowe chaty znajdujące się w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi JasielskiejCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner