Uczniowie Zespołu Szkół w Osobnicy w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie

Dodano: 31.05.2013
A A A
W piątek 24 maja 2013 r. uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i I – II gimnazjum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu "Większe szanse – lepsza przyszłość – Program rozwojowy Zespołu Szkół w Osobnicy".


W piątek 24 maja 2013 r. dwoma autokarami uczniowie klasy VI szkoły podstawowej i I – II gimnazjum wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa w ramach projektu "Większe szanse – lepsza przyszłość – Program rozwojowy Zespołu Szkół w Osobnicy".
 


W programie jednodniowej wycieczki znalazł się Ogród Doświadczeń oraz Ogród Botaniczny w Krakowie. Podróż minęła szybko dzięki nowemu odcinkowi autostrady A4 między Tarnowem i Krakowem, którym jechaliśmy.

Już przed godziną 9 byliśmy w Parku Lotników Polskich, w którym znajduje się Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest to pierwsza w Polsce i jedna z niewielu w Europie, plenerowa ekspozycja prowadzona przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Obejmuje ona 60 stanowisk interaktywnych, usytuowanych wśród drzew na obszarze 6 ha, prezentujących zjawiska fizyczne w ciekawy i zabawny sposób. Często my sami stajemy się obiektem eksperymentu, wirując na obrotowej platformie lub w żyroskopie, huśtając się na sprzężonych huśtawkach czy też wchodząc do gigantycznego kalejdoskopu. Tym razem uczestniczyliśmy w warsztatach pod nazwą "Trąbka kibica". Dzięki nim uczniowie poznali fizyczne aspekty dźwięku "oglądając go" na ekranie oscyloskopu, a na trąbce kibica zastosowali poznaną teorię w praktyce.Po tej ciekawej lekcji udaliśmy się przez krakowski Rynek Główny - tu odbywały się akurat uroczystości związane ze 140 – leciem Krakowskiej Straży Pożarnej – do Ogrodu Botanicznego. Tutaj zachwycił nas wspaniały świat roślin i drzew, ale deszczowa pogoda nie pozwoliła w pełni cieszyć się urokami natury.W drodze powrotnej do autokaru obejrzeliśmy jeszcze Wawel i po smacznym obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną.
 
Marek GodlewskiCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności